Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Ако се справяш със темпото и материала накрая изпита можеш и на Java да го караш.

0
louche avatar louche 3 Точки

А някакви допълнилни пакети (фреймуоркове и от сорта), трябва ли да се инсталират или intellij-я е достатъчен?

0
zazazo avatar zazazo 13 Точки

И аз трябва да направя същия избор идните дни тъй като: 
1. бях в Java групата за Programming Basics - съответно май ще ми отнеме около седмица да свикна изцяло с C# ; 
2. версията на VB за mac е доста зле.

Мисля, че клоня да инвестирам тази седмица за C# и да изкарам курса с него, тъй като:
- имам усещането, че ще имам проблеми с Judge и Java - тъй като 90% от хората пишат на C#, надали се тестват домашните дали се рънват добре в Judge на Java;
- открих JetBrains Rider (базирано на IntelliJ ), от което съм доста доволен засега и мисля, че преминавенто
към C# ще ми е по-лесно с него.

Успех!

0
louche avatar louche 3 Точки

И аз съм с мак. Инсталирай си visual studio preview, и мододивелъп - хаmarin, ако искаш и ще оставаш на с#(аз не; нито съм искал, нито беше упоменато в началото на бейсикс, че ще се продължава на с#, и докато опитвам тепърва да наваксвам паралелно шарпа, почвам вече да изоставам и да ми се обезсмисля присъствието на лекциите, тъй като примерите са дават на база с# и се очаква да се знаят. нямал съм и намерение да се развивам в с#. не съм и единствения в абсолютната същата ситуация).

иначе при мен специално rider не иска да компилира (някакви проекти му липсвали, а документация и решение за проблема в интернет още няма).

0
24/01/2017 12:39:55
zazazo avatar zazazo 13 Точки

Със сигурност не си единствения в същата ситуация!
Аз лично мисля, че малко се размива ефекта от Java групата в PB, ако не е последвана от Java група в PF. 

Съответно също малко ни поставя в неравен старт с останалите, тъй като времето, 
което ще инвестираш за превключване никой няма да ти го върне.. :)

От друга страна пък - в Software Technologies курса така или иначе има заложен C# също.
Изглежда избора ни се свежда до това дали сега да правим паралелно нещата и на C# 
или да отложим сблъсъка за по-късно. :) 


Поздрави!

0
louche avatar louche 3 Точки

Абсолютно!

Обезсмислят се тези три месеца, а нито желанията ми се припокриват с развиване в с#, нито и искам да губя наученото покрай java и така или иначе явно ще става по по-трудното за нас, заради това и лично смятам, че най-добре ще е да се продължи да се пише на java, дори и да значи да се оправям и преподавам материала самостоятелно от google на база презентациите, така или иначе и в момента не мога още да изравня темпото, поне да си предаде смисъл на това. Лично виждане.

А за SF + C#, предполага се, че тогава ще са само основи, а не цялостно преподаване, както е сега, на нов градиращ и съществен материал, просто е друго, мисля.

0
24/01/2017 14:56:31
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.