Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Biggest Element in Matrix от JavaScript Fundamentals

Някой има ли представа защо по-този начин задачата ми работи перфектно но в джъджа ми дава 0 точки = http://pastebin.com/6wdvS0Dp,
А по този необясним за мене инпут ми дава съвсем друг резултат. = http://pastebin.com/MFKt9GxH    

Моля някой ако може да разясни как въобще работи джъджа с подаването на инпути.За около 20 път ми се случва задачата ми да работи перфектно но джъдж не я взима.1 или 2 пъти си мислех че грешката е в мене , след 20-тия път почнах да се съмнявам.Благодаря предварително за отговорите.

Тагове:
0
Module: JS Advanced
raging avatar raging 92 Точки

какво ще стане ако в матрицата има само отрицателни числа ?

разликата в 2та пастебин-а е в единия случай имаш масив от масиви, в другия масив с 2 елемента които са стрингове

1
26/01/2017 18:01:19

Да сложих на числото. var biggest = Number.NEGATIVE_INFINITY; Не знам как работи , но вече работи и с отрицателни числа , все пак във подаване то на входа е бил по-големия проблем.

0
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 331 Точки

Предполагам става въпрос за 8-ма задача от темата Lab: Arrays and Matrices.

Джъджа ти изпраща инпута винаги като масив от стрингове и в зависимост от задачата може да има само един елемент, или няколко на брой елемента, в условието е описано. Ако примерния вход в условието не е достатъчно ясен, може да ползваш следния трик:

Събмитваш като решение този код:

functions solve(input) {
  console.log(input);
}

След това отваряш подробностите на резултата (в дясно от резултата има бутонче Details). В нулевите тестове ти показва изхода от изпълнението, което ще е 1 към 1 входа изпратен от джъдж.

2

Благодаря за разяснението.

0

function solve(arr){
            var matrix = arr.map(row => row.split(' ').map(Number));
            return matrix; }
 console.log(solve(['20 50 10', '8 33 145']));

Всъщност без ейтова нямало как да ми се разбие кода на масив от масиви и да ми приеме джъджа после инпута.Някой може ли да ми го разясни по просто , как да си ги правя това евентуално и на изпити но без да го уча наизуст.Мога ли някак си да сплитна инпута в for цикли и пак да стане масив от масиви.Благодаря предварително.

0