Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Biggest Element in Matrix от JavaScript Fundamentals

Някой има ли представа защо по-този начин задачата ми работи перфектно но в джъджа ми дава 0 точки = http://pastebin.com/6wdvS0Dp,
А по този необясним за мене инпут ми дава съвсем друг резултат. = http://pastebin.com/MFKt9GxH    

Моля някой ако може да разясни как въобще работи джъджа с подаването на инпути.За около 20 път ми се случва задачата ми да работи перфектно но джъдж не я взима.1 или 2 пъти си мислех че грешката е в мене , след 20-тия път почнах да се съмнявам.Благодаря предварително за отговорите.

Тагове:
0
Module: JS Advanced
raging avatar raging 92 Точки

какво ще стане ако в матрицата има само отрицателни числа ?

разликата в 2та пастебин-а е в единия случай имаш масив от масиви, в другия масив с 2 елемента които са стрингове

1
26/01/2017 18:01:19
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Да сложих на числото. var biggest = Number.NEGATIVE_INFINITY; Не знам как работи , но вече работи и с отрицателни числа , все пак във подаване то на входа е бил по-големия проблем.

0
viktor.pts avatar viktor.pts SoftUni Team Trainer 332 Точки

Предполагам става въпрос за 8-ма задача от темата Lab: Arrays and Matrices.

Джъджа ти изпраща инпута винаги като масив от стрингове и в зависимост от задачата може да има само един елемент, или няколко на брой елемента, в условието е описано. Ако примерния вход в условието не е достатъчно ясен, може да ползваш следния трик:

Събмитваш като решение този код:

functions solve(input) {
  console.log(input);
}

След това отваряш подробностите на резултата (в дясно от резултата има бутонче Details). В нулевите тестове ти показва изхода от изпълнението, което ще е 1 към 1 входа изпратен от джъдж.

2
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

Благодаря за разяснението.

0
JivkoJelev avatar JivkoJelev 235 Точки

 function solve(arr){
            var matrix = arr.map(row => row.split(' ').map(Number));
            return matrix; }
 console.log(solve(['20 50 10', '8 33 145']));

Всъщност без ейтова нямало как да ми се разбие кода на масив от масиви и да ми приеме джъджа после инпута.Някой може ли да ми го разясни по просто , как да си ги правя това евентуално и на изпити но без да го уча наизуст.Мога ли някак си да сплитна инпута в for цикли и пак да стане масив от масиви.Благодаря предварително.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.