Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

Windows Calculator

Здравейте,

Въпросът ми е може би малко глупав, но как се използва този Windows Calculator? 5 задача от второто домашно я реших. Изкарвам си на конзолата "Н", но на калкулатора не мога.

Моля, някой по-вещ да сподели :)

Благодаря Ви предварително и хубав ден! :)

Тагове:
0
Programming Basics
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки
Best Answer

Идеята е на калкулатора да намериш колко е хекс стройността на 72, което ще ти даде "H", а не да го изкараш на калкулатора :) 

По друг начин казано 72 ти е "H" по ASCII таблицата, просто се иска да го напишеш не 72, ами стойността му в шеснайсетична.

1
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки
Отгоре на изглед  даваш "програмист" и ти излизат опциите, които ти трябват. :)
1
pdechkova avatar pdechkova 95 Точки

Да, до там съм стигнала хи-хи.

Това е, което ме затруднява:

Hint: first, use the Windows Calculator to find the hexadecimal representation of 72. The output should be “H”.

0
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

 Целта на задачата не е да изкараш на калкулатора "Н", а с помощта на калкулатора да превърнеш числото 72 в осмична бройна система, защото номерата на символите се изписват с нейна помощ.

В случаят на \u0048  отговаря "Н".

1
Fleshian avatar Fleshian 379 Точки
малка редкация :) Трябва да превърнем числото от десетична в Шестнадестична бройна система а не в осмична :)
0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

От ляво на калкуратора, когато е в режим програмист се виждат няколко възможности, като HEX, DEC, OCT и BIN!

Маркираш DEC и пишеш числото, което в последствие ще обърнеш в друга бройна система, в случая 72, след което без да триеш числото натискаш на отметката за HEX, което автоматично ще ти обърне 72 от десетична бройна система в шестнайсетична такава и числото ще стане 48!

Дано съм бил полезен!

Поздрави

Хри100 Тодоров

3
luboslav1995 avatar luboslav1995 109 Точки
Ако не се лъжа шестнадесетичното представяне на 72 е 48, тоест в decimal 72 като го превърнеш в hexadecimal става 48 и после му представяш уникода '\u0048' и трябна да ти излезе H  в конзолата, поне при мен излиза :)
3
pdechkova avatar pdechkova 95 Точки
Благодаря Ви много! :)
0
Geri_Cookie avatar Geri_Cookie 6 Точки

На калкулатора няма да ти покаже буквата "H" (поне до колкото знам). Първо от View трябва да избереш Programmer. След това чрез него можеш да видиш стойността на числото в шестнадесетична бройна система (от Hex копчето), а също и в двоична бройна система, а останалите функции и аз все още не съм ги разучила. Мисля, че за задачата беше необходимо да го преобразуваш в шестнадесетична бройна система и да използваш стойността (която е 48 ;) в кода си (преобразувайки от шестнадесетична бройна система в string.)

Надявам се, че бях от помощ :)

1
StanDimitroff avatar StanDimitroff 90 Точки
На калкулатора символите са до F.Отвори Character map и виж, че символа H има уникод 48 :)
0
vladislav_hadzhiyski avatar vladislav_hadzhiyski 66 Точки
В менюто View на калкулатора избираш Programmer. От ляво ще ти излязат няколко бройни системи (Hex - шестнадесетична, Dec- десетична, Oct- осмична, Bin- двойчна ). Избираш Dec пишеш 72 и след това цъкаш на Hex и ти показва 48. Това е числото 72 представено в шестнадесетична бройна система (hexadecimal).
1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.