Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

PYovchevski avatar PYovchevski 1 Точки

Програма на C++ или C#

Здравейте колеги, има ли някой който разбира от C++ или C# и да има желание да ми помогне с решаването на една задача. Ще съм благодарен ако някой се отзове. Ето и условието на задачата: 


Да се създаде свързан списък от 10 цели положителни числа. Да се изведат всички повтарящи се числа от списъка. Да се запишат в опашка всички нечетни елементи на списъка, а всички с последна цифра 7 да се запишат в стек. Да се прочетат елементите на стека и опашката и да се изведат на екрана.

Тагове:
-1
Общи приказки
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Кажи кое точно те затруднява и до къде си стигнал?

1
PYovchevski avatar PYovchevski 1 Точки

Проблема е, че грам не разбирам от C а пък това ми е условието на задача в университета (не софтуни), която трябва да реша за да получа подпис :)

-3
a_rusenov avatar a_rusenov 1103 Точки

Предполагам се иска от теб да знаеш как да използваш въпросните колекции. Пробвай с C#:

- използвай LinkedList за св. списък, виж му методите за вкарване/изкарване на елементи

- ползвай Distinct() метода от LINQ ектеншъните, за да премахнеш дубликатите

- опашката ти е Queue, виж посредством кой метод се записват елементи в нея и добави всички нечетни елементи от LinkedList-a (вече изчистен от дубликати)

- същото направи със стека (Stack), само че слагай тези елементи с 7 накрая

- отпечатай елементите на опашката и стека на екрана чрез съответните им методи за изкарване от колекцията (или просто foreach-ни)

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.