Loading...
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Все още нищо не се знае по тази тема.

Най-голямото препядствие пред откриването на филиали в други градове е откриването на подходящи преподаватели - било то професионалисти или напреднали студенти.

И на мен ми се иска филиал в Русе, ама засега нема laughing

2
it.vladimirov avatar it.vladimirov 17 Точки

Да не вдигам нова тема - Наков хубаво ще е да има разклонения на академията поне в големите градове (Пловдив, Варна, Бургас). За съжаление из тези градове няма нищо качествено като обучение, а желаещи има много (за Варна и Бургас пиша, за Пловдив сигурно същ има).

1
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Според мен, добрите студенти, когато завършат първата година (Ниво #3), ще имат повечко свободно време поради спадане на натоварването и при желание, могат да станат лектори в населените си места.

Е, тогава вече ще са налице спънки само от материален характер - зала, хардуер и др. дреболийки smile

0
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

И аз чакам това да се случи, ама няма. Поне най-малкото за подготовката, т.е. за ниво 0. На мен ми е трудно сам да се справя с подготовката за приемния изпит, а като гледам всеки си се скатава по отделно. Все пак, ако някой има желание заедно да се подготвяме, може да ми пише на лично, скайп и/или фейсбук. Някъде около юли месец съвсем случайно минах покрай ВарнаЛаб и ги запитах дали някой се подготвя за изпита по С# за СофтУни, а те даже не бяха чували за СофтУни. А уж Наков беше казал, че може да се обърнем към тях евентуално за някаква помощ. Нищо подобно ! :)

-1
alexandra.svilarova avatar alexandra.svilarova SoftUni Team Moderator Forum Admin 1077 Точки

Здравейте,

Радваме се, че има много желаещи и от другите градове. Постепенно ще се разширяване и ще предлагаме подготвителното ниво (Ниво #0) и в по-големите градове. За момента, това което ни спира са именно липсата на добри трейнъри и зала, в която да се провеждат лекциите. Правим всичко възможно, за да осигурим качествено обучение и затова търсим най-доброто от тези два, най-важни за нас, ресурса.

На 20 октомври стартираме в Пловдив. Съвсем скоро ще се "появим" и в градове като Варна, Бургас, Велико Търново и т.н. Очаквайте ни! А ако нямате възможността да идвате присъствено в София или в Пловдив, може да се запишете в онлайн форма на обучение. Срокът за кандидатстване е удължен до края на деня (17 октомври). Може да кандидатствате от тук.

1
petbaik avatar petbaik 15 Точки

Много ще е добре ако има нещо  за Стара Загора и околностите.

0
gstoyanov90 avatar gstoyanov90 99 Точки

Във Варна има едни пичове от camplight.net, които са freelancer-и или нещо подобно де :) Доста хора са, може да има навитаци да пробват някакво преподаване. Ако екипа на софтюни иска, нека да се свърже с тях, от опит глава не боли :) 

1
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

Еми дано да се съгласят. :)

П.С. Само не мога да разбера защо имам 2 минуса в предния си коментар ?! :)

1
Karlie avatar Karlie 438 Точки

Merkanto, предполагам, че е заради това: "На мен ми е трудно сам да се справя с подготовката за приемния изпит, а като гледам всеки си се скатава по отделно. " От една страна "скатавам се" носи негативен смисъл, все едно бягаш от отговорност, което в случая не е така, от друга страна повечето хора учат самостоятелно, защото вярват, че това е правилният начин да усвояваш тази материя. Неведнъж Наков е казвал, че учебния процес в СофтУни е умишлено създаден така, че да се научиш да учиш сам, сам да си търсиш информация в нета и сам да се бориш с разни спънки в кода, докато не тръгне. Е, естествено, всяко нещо трябва да е с мярка, няма смисъл да циклиш на една задача 10 дена, вместо да се помъчиш час-ден-два (ако те е захапала здраво и не ти дава мира) и после да помолиш за помощ тук във форума или някой познат колега. Но от твоя пост човек остава с впечатлението, че съвсем искаш да изпуснеш момента с "помъчи се сам поне известно време".

Е, аз не съм ти цъкнала минусче и не бих, но явно други хора са по-чувствителни от мен :)

1
17/10/2014 22:26:15
Merkanto avatar Merkanto 19 Точки

Това "На мен ми е трудно сам да се справя с подготовката за приемния изпит, а като гледам всеки си се скатава по отделно. " го казах не с намерение да ми реши някой задачите. На мен ми е пределно ясно, че като не мога сам да ги решавам, няма да се получат/получават нещата. За “скатаването“казах, защото март месец преди изпита имаше тема за Варна, да се събираме за да решаваме заедно (където Наков спомена и за ВарнаЛаб). Всичките, които бяха писали в темата бяха много ентусиазирани. На всеки поотделно писах в скайп и/или фейсбук, но от 5-6 човека 1-2-ма се съгласиха. След което, пък и тези 1-2-ма не писаха повече, което за мен означава, че са се отказали. Та мен това ме издразни, защото (както повечето българи) сме много силни на думи във форумите, а на действия – не толкова, да не кажа хич. С този отговор не целя някой да обидя или провокирам, а просто казвам каква е действителността, която всички я знаем Като стана въпрос за Наков, че е казал, че "учебния процес в СофтУни е умишлено създаден така, че да се научиш да учиш сам, сам да си търсиш информация в нета и сам да се бориш с разни спънки в кода, докато не тръгне.", ми дойде на ума нещо в момента. Той също каза, че който е приет ще трябва да работи в екип, а цялостната идея е още от сега да се подготвят бъдещите програмисти да работят в екип. Та това исках да обясня в предния си пост. :)

0
23/10/2014 17:04:27
Reverie avatar Reverie 16 Точки

Само подготвителното ниво #0 ли ще има? :)

0
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Незнам, предполагам че за първо време ще е само подготвително.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.