Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

[CSS Homework] Responsive design.Bootstrap

Здравейте, колеги. Ето трите задачи от домашното:

1. Unresponsive Homework:  HTML CSS + demo  + demo-v2 (с черната линия зад менюто)

2. Flowers Home: HTML CSS + demo

3. Bootstrap Boot Camp: HTML CSS (responsive) + CSS (normal) + demo

На последната задача не се показва добре responsive стиловете в JSFiddle, но ако се гледа през браузър, а не през JSFiddle се държи, както трябва и е responsive. Не работи може би, защото съм сложил двата файла bootstrap.css и bootstrap-responsive.min.css на едно място.

Приемам всякакви критики.

Поздрави!

П.С.: Черната линия зад менюто, в задача 1, е добавена.

12
Web Fundamentals - HTML5
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Здравей! Бърз въпрос - в картинката има една хоризонтална линия където са първите менюта в nav-секцията....Имаш ли идея как да се направи, щото гледам не си успял, а и аз също....

text-decoration-style: solid;
    text-decoration-line: line-through;
    text-decoration-color: black;
Пробвах това, никакъв ефект!
0

Здравей колега! Вече я има линията. Направих един :before на целия ul и след това му зададох височина и бекграунд и се получи

#wrapper header nav:before {

height: 2px;
     background: #000;
     content: "";
     display: block;
     position: relative;
     top: 33px;
     z-index: -1;

}

0

Браво! Аз пробвах с before, ама за височина и ширина не се сетих...

0
BoniMislyashki avatar BoniMislyashki 36 Точки

Друг вариант е да дадеш border-bottom: 1px solid #000; на #wrapper>header h1 и после с position: и top: да преместиш нагигацията нагоре.

1

АКо може малко по-обща информация: как си избирате класовете, в смисъл как уцелвате кой клас за кой елемент е, просто са страшно много и да ги тествам всичките...Този Bootstrap e твърде сложен май...

Примерно не мога да сменя бекграунда на хиперлинковете при посочване, мога да сменя бордера, но не и други неща в тях?! Идеи?
0

Разгледай документацията и менюто за customize, където по-долу има полета, в които можеш да зададеш на определен елемент, определен стил.

0

Благодаря, започнаха да се случват нещата, но много бавно и трудно...

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Много добре направено домашно колежке , помогна ми ( поне за първа ) другите още ги мъча ...

0
ttitto avatar ttitto 1155 Точки

В условието на втора задача пише да се ползва Flexbox, а не виждам да си го ползвала. И аз не го бях забелязал и след малко ще я пренаписвам.

0
Valleri avatar Valleri 292 Точки

Здравейте преатели :)

1. Problem 1

2. Problem 2 - моля представете си, че там има картинки защото не ми се качват някъде : ))

3. Problem 3

З
а трета задача се получава следното. В CodePen работи добре, като го пусна през Brackets пак е добре, но като го пусна от файла HTML и не се разпознава линкнатия CSS. Пробвах по 2-та начина да линкна - Модул и локално
Знаете ли от какво може да е?

4
Plami avatar Plami 376 Точки

Не знам дали е тук мястото,но има ограничение в размера на домашното от 2MB. Моето става над 3 и не знам какво да правя. Някакви идеи? Как сте се справили с този проблем вие колеги?

0

Едно от домашните имаше картинки, чиито размер беше много голям. Изтрий ги и ще се оправи.

1
Plami avatar Plami 376 Точки

Много ти благодаря за бързия отговор :) Аз изтрих несъществените, но ако изтрия и другите ще се прецакат задачите :D Един омагьосън кръг. Не беше ли по-добре просто да увеличат размера на домашното :D

0
Dekameron avatar Dekameron 488 Точки

Аз също имам проблем със размера, изтрил съм всичко ненужно и все пак е 3MB.

Може ли някой да го оправи?

Благодаря!

Edit: Оправих се, стана 500КB.

0
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здравейте колеги,
ето малко респонсив и от мен .

01.Unresponsive_to_Responsive -> DEMO
-->HTML

-->CSS

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Колега, като си float-нал навигацията и се е обърнала от номер 4 към номер 1! По-добре използвай текст ориентиране на навигацията!

0
VenIT avatar VenIT 63 Точки
Мерси ,не бях забелязал ,оправих го :).
0