Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

[CSS Homework] Responsive design.Bootstrap

Здравейте, колеги. Ето трите задачи от домашното:

1. Unresponsive Homework:  HTML CSS + demo  + demo-v2 (с черната линия зад менюто)

2. Flowers Home: HTML CSS + demo

3. Bootstrap Boot Camp: HTML CSS (responsive) + CSS (normal) + demo

 

На последната задача не се показва добре responsive стиловете в JSFiddle, но ако се гледа през браузър, а не през JSFiddle се държи, както трябва и е responsive. Не работи може би, защото съм сложил двата файла bootstrap.css и bootstrap-responsive.min.css на едно място.

 

Приемам всякакви критики.

Поздрави!

 

П.С.: Черната линия зад менюто, в задача 1, е добавена.

12
Web Fundamentals - HTML5
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Здравей! Бърз въпрос - в картинката има една хоризонтална линия където са първите менюта в nav-секцията....Имаш ли идея как да се направи, щото гледам не си успял, а и аз също....

    text-decoration-style: solid;
    text-decoration-line: line-through;
    text-decoration-color: black;
Пробвах това, никакъв ефект!
0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Здравей колега! Вече я има линията. Направих един :before на целия ul и след това му зададох височина и бекграунд и се получи

#wrapper header nav:before {

     height: 2px;
     background: #000;
     content: "";
     display: block;
     position: relative;
     top: 33px;
     z-index: -1;

}

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Браво! Аз пробвах с before, ама за височина и ширина не се сетих...

0
BoniMislyashki avatar BoniMislyashki 36 Точки

Друг вариант е да дадеш border-bottom: 1px solid #000; на #wrapper>header h1 и после с position: и top: да преместиш нагигацията нагоре.

1
arsoman avatar arsoman 419 Точки

АКо може малко по-обща информация: как си избирате класовете, в смисъл как уцелвате кой клас за кой елемент е, просто са страшно много и да ги тествам всичките...Този Bootstrap e твърде сложен май...

Примерно не мога да сменя бекграунда на хиперлинковете при посочване, мога да сменя бордера, но не и други неща в тях?! Идеи?
0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Разгледай документацията и менюто за customize, където по-долу има полета, в които можеш да зададеш на определен елемент, определен стил.

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Благодаря, започнаха да се случват нещата, но много бавно и трудно...

0
Ventsislav avatar Ventsislav 343 Точки

Много добре направено домашно колежке , помогна ми ( поне за първа ) другите още ги мъча ...

 

0
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

В условието на втора задача пише да се ползва Flexbox, а не виждам да си го ползвала. И аз не го бях забелязал и след малко ще я пренаписвам.

0
Valleri avatar Valleri 304 Точки

Здравейте преатели :)

1. Problem 1

2. Problem 2 - моля представете си, че там има картинки защото не ми се качват някъде : ))

3. Problem 3


З
а трета задача се получава следното. В CodePen работи добре, като го пусна през Brackets пак е добре, но като го пусна от файла HTML и не се разпознава линкнатия CSS. Пробвах по 2-та начина да линкна - Модул и локално
Знаете ли от какво може да е?

4
Plami avatar Plami 373 Точки

Не знам дали е тук мястото,но има ограничение в размера на домашното от 2MB. Моето става над 3 и не знам какво да правя. Някакви идеи? Как сте се справили с този проблем вие колеги?

0
pichowskii avatar pichowskii 37 Точки

Едно от домашните имаше картинки, чиито размер беше много голям. Изтрий ги и ще се оправи.

1
Plami avatar Plami 373 Точки

Много ти благодаря за бързия отговор :) Аз изтрих несъществените, но ако изтрия и другите ще се прецакат задачите :D Един омагьосън кръг. Не беше ли по-добре просто да увеличат размера на домашното :D

0
Dekameron avatar Dekameron 481 Точки

Аз също имам проблем със размера, изтрил съм всичко ненужно и все пак е 3MB.

Може ли някой да го оправи?

Благодаря!

 

Edit: Оправих се, стана 500КB.

0
VenIT avatar VenIT 63 Точки

Здравейте колеги,
ето малко респонсив и от мен .

01.Unresponsive_to_Responsive -> DEMO
-->HTML

-->CSS

0
TodorovH avatar TodorovH 216 Точки

Колега, като си float-нал навигацията и се е обърнала от номер 4 към номер 1! По-добре използвай текст ориентиране на навигацията!

0
VenIT avatar VenIT 63 Точки
Мерси ,не бях забелязал ,оправих го :).
0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.