Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AsenVolev avatar AsenVolev 8 Точки

не знам как да намеря дадено число дали се повтаря в листа без той да е сортиран

0
a.aleksandrov91 avatar a.aleksandrov91 51 Точки

Ето го моето решение на задачата http://pastebin.com/VD91tHWm

Обхождаш целият лист и ако текущото число е равно на предишното ги събираш, като изтриваш числото на предната позиция и зануляваш итерациите на цикъла. Така ако числата са еднакви листът се намалява и числата се събират. Дано да съм ти бил полезен.

0
AsenVolev avatar AsenVolev 8 Точки

аз уж правя същото но с foreach-ове ама нещо ми се губи

0
a.aleksandrov91 avatar a.aleksandrov91 51 Точки

Additional information: Collection was modified; enumeration operation may not execute.

Елементите от входа не трябва да се сортират, защото така се променя условието на задачата. В foreach не можеш да променяш колекции.

Additional information: Collection was modified; enumeration operation may not execute.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.