Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

viktorlazarov avatar viktorlazarov 16 Точки

*Изписване на число до 100 с думи

Здравейте колеги,някой от по-напредналите в материала или някой ,който я е решил тази задача, може ли да ме насочи към решаването на задачатa без хамалския вариант със 100 switch case-a.Благодаря предварително.

Тагове:
0
Programming Basics
Sim0o0na:
Има такава тема.
viktorlazarov avatar viktorlazarov 16 Точки

Колега,като цяло разбрах за какво става въпрос в кода,само ако може да ми разясниш какво се случва тука : Console.WriteLine(n < 10 ? ones : $"{tens} {ones}"); .До колкото разбирам правиш проверка ако n < 10 ,n става равно на ones,ако n не е по-малко от 10 тогава отпечатваш  tens+ones като стринг,нали така?

0
Ronnye avatar Ronnye 3 Точки

Да, точно така. Това е "Тернален оператор" или "Conditional Expression". Замества if { ... } else { .. }


Същият резултат ще се постигне със:
if (n < 10)
{
   Console.WriteLine(ones);
}
else
{
   Console.WriteLine($"{tens} {ones}");
}

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Можеш да използваш т. нар. "паралелни масиви"; това е просто термин за няколко масива, спрямо които се съгласува предоставянето на информация или извършването на изчисления. В случая със стойностите от 0 до 100, масивите могат да бъдат следните:

digits = ["zero", "one", "two", "three", "four", "five", "six", "seven", "eight", "nine"]
teens = ["ten", "eleven", "twelve", "thirteen", "fourteen", "fifteen", "sixteen", "seventeen", "eighteen", "nineteen"]
adults = ["twenty", "thirty", "fourty", "fifty", "sixty", "seventy", "eighty", "ninety"] 

В digits съхраняваш цифрите, в teens са числата от 10 до 19, и в adults са числата от [20, 30, 40..., 90]. Ще ти трябва и един празен низ в който да съхраняваш резултатът. Оттук насетне намираш зависимости между тези масиви в отделните интервали с няколко условни конструкции (if и else if). Но е важно още в началото да направиш проверка за валидността на въведената стойност. По условие, стойността не може да бъде по-малка от 0 и по-голяма от 100, и ако е, присвояваш съответната стойност ("invalid number", доколкото помня). 

0
viktorlazarov avatar viktorlazarov 16 Точки

Благодаря за насоката колега.И аз си мислех нещо подобно да направя,обаче не бях много сигурен как точно да стане.Ще се пробвам да го направя по този начин и ще пиша как съм се справил ;)

0
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки

Има поне още 2-3 такива теми. Четете преди да поствате :)

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.