Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Terziyski avatar Terziyski 54 Точки

Square-Frame - Draw With Loops

Здравейте, имам следния проблем. искам да отпечатвам само по една фигура при въвеждане на число по-голямо от три , а не по няколко.

Явно някъде бъркам нещо със логиката или може би трябва да вкарвам някакъв допълнителен " if " . 

Това е линка : http://pastebin.com/VGVSMf2V

Моля за съдействие , условието на задачата е при въвеждане на определено число от конзолата , да се отпечата "Квадратна рамка" . 

Тагове:
0
Programming Basics 03/02/2017 21:56:16
slls1 avatar slls1 43 Точки

По този начин задачата не е вярна ,защото между  тиретата трябва на има интервали а с new string не може да се правят интервали.Ето едно решение без new string  а с if .http://pastebin.com/WBEuRnJb

0
fbinnzhivko avatar fbinnzhivko 1586 Точки

Колега slls1 кои ти каза new че с new string не може да се правят интервали?
Прилагам решение което ползва new string и дава 100/100
Това РЕШЕНИЕ. трябва да ти помогне.

1
03/02/2017 23:40:02
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Правиш ги с цикъл, не с new string, това имаше предвид slls1 :)

0
rumyn avatar rumyn 8 Точки

Здравейте! И аз търся вариянта в който да накарам стринг от два или по много симвула, да се повтори ен пъти без да се слага в цикъл.

0
GapoBG avatar GapoBG 15 Точки

rumyn,

прочети за: Enumerable.Repeat

и ще намериш ключа за бараката!

0
rumyn avatar rumyn 8 Точки

Благодаря за съвета беше ми полезен, но аз търсех това -

string s = new string('s', n).Replace("s", "* ")

Console.WriteLine($"{new string(' ', n - i - 1)}{s.Substring(0, 2 * i + 1)}");

да накарам някак ню стринг да приеме по много от един чар , да не ми се сърди че му казвам отпечатай ми този стриг толкова пъти.и втората част :s.Substring- много ми харесва където му казвам от стринга ес колко поред символа да си дръпне.

 

 

0
GapoBG avatar GapoBG 15 Точки

Terziyski : За задачата се сещам две решения, ето едното с "if" , погледни как съм го направил.        

  int n = int.Parse(Console.ReadLine());

            for (int row = 1; row <= n; row++)
            {
                if (row == 1 || row == n)
                {
                    Console.Write("+ ");
                    for (int col = 1; col <= n - 2; col++)
                    {
                        Console.Write("- ");
                    }
                    Console.WriteLine("+");
                }
                else
                {
                    Console.Write("| ");
                    for (int col = 1; col <= n - 2; col++)
                    {
                        Console.Write("- ");
                    }
                    Console.WriteLine("|");
                }
            }

0
09/02/2017 09:35:22
rumyn avatar rumyn 8 Точки

http://pastebin.com/KJiiHiWY

ами едната ти грешка е че няма интервали, ако дебъгнеш ще видиш грешката в построяването на проверките

сега ще опитам да я реша и по друг начин днес открих една америка и много и се кефя

string s = new string('s', n).Replace("s", "* ");

това позволява на ню стринг да приеме втората част на реплейс

 

0
rumyn avatar rumyn 8 Точки

даже работи

http://pastebin.com/sbL8jqMU

принципа е същия - печатам първи ред слизам да печатам до последен и се връщам в първата проверка за да отпечатам последен  ред

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.