Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

antoanko avatar antoanko 4 Точки

Принципен роблем с избиране на цветове от условието на задачите.

Здравейте!

Проблемите са 2.

1. В Word документа на задача *Conference, от лекция "HTML Structure - Exercises", background-color има стойност  - #293F50 докато в .png файловете в ZIP'а от ресурсите цвета е - #314051. Кое от двете?

2. Тъй като принципа на "Color pick" инструментите е пикселов, а цветовете в една снимка се преливат, при по-дребните шрифтове никога не мога да бъда сигурен че съм избрал правилния цвят. Как да реша този проблем?

Благодаря

 

Тагове:
1
Web Basics 05/02/2017 12:30:41
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей
По първия въпрос.. аз ползвах този от word-a .. ама явно няма значение .. в word документа е jpg което значи че цветовете няма никога да са същите като реалните .. такаче по втори въпрос .. просто избираш 1 цвят и си караш.. 

Малка тайна да ти кажа .. джъджа ако има проблем с цвета който си избрал ще ти каже :) ама за тази задача не проверява цветовете.

При мен решаването на задачите минава така.
1: правя каквото мисля,че трябва да стане
2: качвам го в джъдж-а  и там в 99% от случеите има проблем 

2.5: виждам проблема от детайлс
3: опитвам се да разбера какво иска и му правя промени, след което се връщам на стъпка 2 и повтарям до успех.. 

До сега този модел винеги е работил при мен.. отнема време и е досадно но какво да се прави.  :)

0
05/02/2017 12:57:02
antoanko avatar antoanko 4 Точки

Да то и аз така правя, нона изпита не е сигурно дали ще можеш да видиш описанието на грешката както сега.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

На изпита, проверката ще е от човек.

0
worminer avatar worminer 104 Точки

Ами ако условията на задачите са направени добре няма да има проблем (поне за мен), но тук има доста грешки в самите условия и трябва да се правят много догатки което съответно води и до неловки ситуации..
Аз до колкото разбрах на изпита ще го проверява истинско човече а не бот .. което попринцип означава че той ще може да разбере какво имаш в предвид..
Това с цветовете на jpg файла и мене ме узадъчи .. той фона си е там някакъв стъбилен цвят (най вероятно не верния ама ..), но на буквите където се слива единия цвят с други е малко трудно да се избере 1 цвят понеже обикновено има по 5-6 цвята.. а дори не бях и забелязал че в ресурсите има png файлове (макар че и при тях я има тази дилема с цветовете)

 

1
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,

1. Цветът в ресурса би трябвало да е правилният. Него съм ползвал.
2. Тук и аз бих искал да знам отговора, тъй като не бях сигурен, дали съм избрал верен цвят за шрифтовете. Може би не ги тестват за тази конкретна задача, а само за задачите, в които изрично е упоменат цветът на шрифта.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.