Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

miro7975 avatar miro7975 2 Точки

Ползване на материали от завършили курсове

Някой знае ли как бих могъл да ползвам ресурси от курса   PHP Web development - октомври 2016 ? Записал съм се онлайн за курса PHP Fundamentals - януари 2017 и исках да прегледам някои материали от миналогодишния курс, но се оказа, че не е възможно - когато кликна върху някой линк, се отваря отново същата страница с добавен банер, в който пише, че курсът бил изтекъл (което ми е известно, но все пак линковете към презентациите и упражненията си стоят).

Тагове:
0
PHP Fundamentals 05/02/2017 13:43:59
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Курса от ОКТ е бил отворен платен курс и материалите за него са достъпни само за заплатилите за участие.

1
miro7975 avatar miro7975 2 Точки

Мисля, че е редно да дадат достъп на всички, които участват в активни курсове, до материали от старите курсове на същата тема. Като ми дават за домашно задача, в която трябва да се използват сесии без и дума в лекцията какво е това, аз няма какво друго да направя освен да се опитам да потърся информация от някой предишен курс.

0
djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Храня едни съмнения, че ще се случи.

 

ПС. пиши ми на имейл info@videlin.eu за да ти дам едни материали, които биха ти били полезни.

0
05/02/2017 14:16:11
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей,
"PHP Web development" е имало 2015
https://softuni.bg/trainings/1211/php-web-development-basics-september-2015 -> за 2015

Инстанции на курса php basics:
https://softuni.bg/courses/php-basics 

попринцип ако курса не е бил отворен.. без да си си платил за определената инстанция няма как да имаш достъп до ресурсите .. ама тия като гледам са отворени..


дано това ти отговаря на въпроса.

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

И какво става ако преподават PHP7, а човека се подготвя на PHP5. Яде дървотоо.... 

0
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей,
В момента php 5 и нещо,  e широкоприетия стандарт за писане.. но ни учат на php7 за да сме в крак с технологията.. Иначе ако знаеш да пишеш на 5.. и 7 няма да ти е проблем.. просто ако някоя функция е деприкейтната трябва да ползваш по новата версия .. 
Аз лично последно съм работил с 5 и нещо и 7 не ми прави впечетление да има кой знае какви разлики ..

0
ph.kolarov avatar ph.kolarov 63 Точки

Много добре знам кой стандарт е разпространен и какво се използва... говоря от принципна гледна точка. Защото този курс реално влиза в стандартната програма и в същото време курсисти вече изкарали или недоизкарали модула нямат достъп до курса защото е отворен. Това не е редно, защото технологиите се променят изискванията също както и изпитите. В случая представи си нещо по контрастно, да речем че курса JS Frameworks се проведе с Angular 2, а ти си го карал с Angular 1... вика му се total damage. 

Но както казва Наков... такъв е живота devil

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.