Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки
Best Answer

Проблемът е в това, че ако условието във вложения цикъл не е изпълнено:

if (i - bombPower >= 0 && i - bombPower < numbers.Count)

излизаш (чрез кодът в тялото на else) от цикъл, и на i се присвоява стойност -1. Но след това стойността на i се инкрементира и му се присвоява стойност 0. Така, когато външният цикъл отново се "завърти", изчисленията и резултатите от проверката са същите, и получаваш безкраен цикъл.

0
ulivegenov avatar ulivegenov 1 Точки

Здравейте колеги,

И аз имам проблем с тази задача. Ако може някой да погледне кода ми, ще съм много благодарен! Джъдж ми дава 80/100 точки. Гърми на Тест 5. Два дни търся проблема, но немога, да го открия. Благодаря, предварително!  https://pastebin.com/8rNewcVc

0
evg62 avatar evg62 1 Точки

Здравейте, Колеги,

При мен също задачата гърми на Тест 5. Промених решението и вместо да изтривам елементите на входния лист, ги нулирам. Така решението мина 100/100. Само, че въпросът е Защо? Явно има някаква разлика между лист без елементи и лист с няколко нулеви елемента, но и при двата случая сумата на елементите излиза нула. Ако някой има някакъв отговор, моля да га сподели. Предварително благодаря!

1
ulivegenov avatar ulivegenov 1 Точки

То, че има разлика е ясно. В единия случай елементите съществуват и имат стойност нула, а в другия се изтриват. Така леко си хакнал решението, като идеята си е достойна за похвала. Много ми е интересно, какъв е този Тест 5, при който кода гърми!

0
evg62 avatar evg62 1 Точки

Пробвах какви ли не комбинации на входни данни и при двата кода изхода е идентичен.

0
Ljubo6 avatar Ljubo6 21 Точки

Ето още едно решение

https://pastebin.com/1EF9YCrH

Използвал съм numbers.RemoveRange(startIndex, count); ,където  намирането на стартовият индекс не е проблем,докато за намирането на броя на символите за триене съм пресметнал брoйката на символите от ляво на бомбата и от дясно заедно с бомбата и съм ги събрал като резултат count.Също така при намирането на индекса на бомбата при повече от една съм използвал for цикъл и непонятно за мен int indexNum = numbers.IndexOf(bomb); някak си става oтрицателно число преди да намеря следващият индекс на бомбата , затова с една  if (indexNum < 0) проверка прекъсвам for цикъла с break 
                
                

0
manevpsp avatar manevpsp 8 Точки

Пускам и едно решение от мен, ако някой търси и има проблеми със задачата може да му е полезно :)

https://pastebin.com/xN85B0Gg

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.