Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

akkirilov avatar akkirilov 24 Точки

[Programming Fundamentals] [Objects and Classes - Exercises] 08. MentorGroup

Здравейте колеги,

Може ли малко съпорт за 8-ма задача.

Това е моят код: http://pastebin.com/7qpnkkgj , не гърми, но дава 50 т.

Дати и коментари добавя в листовете на класа Student - не ги заменя. Юзъри без дати не добавя. Тествах го доста, но явно пропускам нещо.

 

Мерси!

Атанас 

 

Тагове:
0
Fundamentals Module
HristoSpasov avatar HristoSpasov 36 Точки

 И аз имам проблем с тази задача. Не минава последния тест и взимам 90 точки.

0
08/02/2017 21:57:41
akkirilov avatar akkirilov 24 Точки

В крайна сметка реших задачата... дори и да няма дати даден юзър, той трябва да бъде добавен в списъка и съответно да бъде принтиран, като на "коментари" и "посещения" остава празно. Може да има коментари, без дати.

Ето и оправения код.

0
MarianJ81 avatar MarianJ81 1 Точки

Здравей,

 

Според мен един от проблемите ти е, че когато е подадено име без дати, ти го игнорираш изцяло - имаш проверка (inputEll.Length > 1) и изпускаш всички, които нямат дати. Това не е правило, защото хората без дати отново трябва да присъстват в output-а, просто след Dates attended: ще остане празно.

0
MarianJ81 avatar MarianJ81 1 Точки

Сега видях, че вече си коригирал това, за което писах :)

На мен пък, както и на колегата, който е писал преди това ми дава 90 точки и вече не остана нещо, което да не съм проверил. Ако някой може да помогне?

 

http://pastebin.com/2EwpESfy

0
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 250 Точки

Много интересно от 30 мин я гледам тази задача и какво ли не въведох за да ми изгърми някъде и не иска. Ако си откриеш грешката ще се радвам да я споделиш защото ми стана много интересно. Не мога да измисля вече какво може да не е както трябва.

0
MarianJ81 avatar MarianJ81 1 Точки

Здравей,

Открих къде е проблема, но не мога да си обясня при какъв input може да даде грешка. Ако имаш идея моля да я споделиш.

Това е разликата (маркираното е грешното, а под него е корекцията):

public static void AddComments(string input)
        {
            var inputComments = input.Split('-');

            var currentStudent = new Student
            {
                Name = inputComments[0],
                //Comments = inputComments.Skip(1).ToList()
                Comments = new List<string> { inputComments[1] }
            };

            if (Student.studentList.ContainsKey(currentStudent.Name))
            {
                Student.studentList[currentStudent.Name].Comments.AddRange(currentStudent.Comments);
            }
        }

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.