Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Globals Variables for Class

Нещо не ми се получава с тези глобални променливи в/за клас.

public class Sample
{
   private String filename ;
   private String stylesheet;

   public static void Main() {

    ......
  } 
}
И когато с функции от класа ги променям нещо не се получава ?!
Аз ли бъркам някъде ?!
Видях ,че когато става въпрос за глобални променливи ги изнасят в клас - това ли е начина ?!
Тагове:
-2
Programming Basics
VNikolov avatar VNikolov 51 Точки

Така както са ти декларирани filename и stylesheet, те са вътрешни, което означава, че можеш да ги ползваш само в класа. Извън класа нямаш никакъв достъп до тях. Също така не са статични, което означава, че трябва да инстанцираш класа, за да ги ползваш. Ако искаш само вътре в класа Sample да ги ползваш, направи ги "private static string filename", ако обаче ти трябват и извън класа ги направи public.

Също така е по-добре да се ползват пропъртита, така че променливите ще ти станат: "private static string Filename { get; set; }"

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Трябват ми са в класа , но си мисля , че проблема ми идва от това ,че не са прости променливи(string,int...)

В моя случай са xmlreader и като му кажа да ги зареди xml файл с Create(filename) в една от функции в другата обекта е празен.

Другото вероятно ще се получи ,но това не се получава !

-1
VNikolov avatar VNikolov 51 Точки

За да настъпи промяна в променливата, трябва първо да извикаш функцията която създава XmlReader обекта, и след това можеш да ползваш самата променлива.

https://dotnetfiddle.net/Njc3vZ

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

Точно това опитах първо и не се получи ! И аз очаквах така да сработи undecided

Create сработва само блока и не води до промяна на самата променлива.

Сработи нещо което не ми хареса - направих локална променлива и на нея направих Create и след това променливата за класа

и присвоих локалната и сработи wink

0
iliev72 avatar iliev72 147 Точки

За инстанции се сетих , че това се получава wink

Мерси за съвета smile

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.