Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ninna avatar Ninna 0 Точки

[Judge] HTML tags in PHP problem

Здравейте, може ли някой да ми помогне, не мога да разбера къде греша.
Според Judge моят изход е "<table  border='2'>    <tr><td>inputthequickbrowsfox212121jumpedover2f2fthelazydog21</td><td>1</td></tr></table>"

Сорс кодът ми е :

echo "<table  border='2'>    ";
    
    foreach ($finalArr as $sample => $counter) { 
        echo "<tr>";
        echo "<td>" . $sample . "</td>";
        echo "<td>" . $counter . "</td>";
        echo "</tr>";
        }    
    echo "</table>";

Когато тествам при мен всичко е ок, таблицата си се принтира нормално. Пробвах и варианта с единични кавички, отново същото. Изсипва всичко в първото td. 

Благодаря предварително :)

Тагове:
0
PHP Fundamentals
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Нещо не разбрах какъв е проблемът? Да, изходът ти е такъв, какъвто казва Judge. Може би е хубаво да кажеш защо това е проблем? С какво се различава от очаквания резултат и какви трудности срещаш да ги уеднаквиш?

0
Ninna avatar Ninna 0 Точки

Съжалявам, ако не съм успяла да обясня разбираемо :)

Не разбирам защо принтира всичко само в първата клетка, а не принтва цялата таблица.

Когато тествам при мен, резултата е :

<table  border='2'>    <tr><td>the</td><td>2</td></tr><tr><td>quick</td><td>1</td></tr><tr><td>brows</td><td>1</td></tr><tr><td>fox</td><td>1</td></tr><tr><td>jumped</td><td>1</td></tr><tr><td>over</td><td>1</td></tr><tr><td>lazy</td><td>1</td></tr><tr><td>dog</td><td>1</td></tr></table>

Исках да знам дали има нещо по-специфично, което пропускам при въвеждане на код в Judge, нещо поради което ми се получава тази разлика.

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

Вероятно нещо свързано с четенето на входа. Дай цялото решение?

0
Ninna avatar Ninna 0 Точки

<?php
        $input = fgets(STDIN);
        $input = strtolower(trim($input));
        $input =preg_replace('/[^a-z\d ]/i', '', $input);
        $input = explode(' ',$input);
        $count = count($input);
        $counter=0;
        $result=array();
        for ($i=0;$i<$count;$i++) {
            $sample = ($input[$i]);
            $counter = 0;
            foreach ($input as $inputword) {
                if ($sample == $inputword) {
                    $counter = $counter + 1;
                }     
            }
                $result[] = $sample;
                $result[] = $counter;    
                list($sample, $counter)    = [$sample, $counter];
                $finalArr[$sample] = $counter;
        }
    echo "<table  border='2'>    ";
    foreach ($finalArr as $sample => $counter) { 
        echo "<tr>";
        echo "<td>" . $sample . "</td>";
        echo "<td>" . $counter . "</td>";
        echo "</tr>";
        }    
    echo "</table>";
?>

0
vkutov avatar vkutov 57 Точки

Защо не пробваш в https://validator.w3.org/ ?

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.