Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

bobiniki avatar bobiniki 18 Точки

[Homework] 19. Cash in User Games Odd Rows - Проблем в judge и неясно условие

Опитвам се да реша тази задача от домашното на последната тема, но имам няколко проблема

  • Не ми е ясно условието кога трябва да филтрирам името на играта. И това влияе на резултата при ранкирането
  • Получавам различни резултату когато пусна заявката локално
  • Judge ми гърми още в началото с
    Invalid object name 'dbo.ufn_CashInUsersGames'

Ето и кода ми

CREATE FUNCTION ufn_CashInUsersGames(@gameName varchar(max))
RETURNS money
AS
BEGIN
    RETURN (
        SELECT SUM(t.Cash) AS SumCash
        FROM
            (SELECT g.Name, ug.Cash,
            ROW_NUMBER() OVER (ORDER BY ug.Cash DESC) AS R
            FROM dbo.UsersGames AS ug
            JOIN Games AS g
            ON ug.GameId = g.GameTypeId) AS t
        WHERE (t.R % 2) != 0
        AND t.Name = @gameName)
END
GO

 

Тагове:
0
Databases Basics
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Тази функция трябва да връща таблица.

0
bobiniki avatar bobiniki 18 Точки

Промених го, но пак дава същата грешка

0
ZornitsaSerbezova avatar ZornitsaSerbezova 455 Точки

Не ползваш правилната стратегия за събмитване.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.