Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

statusowned avatar statusowned 0 Точки

Използване на for цикъл.

Здравейте, имам въпрос свързан с проблем при писане с "for".

Когато копирам да речем този текст:

 

using System;
namespace Loops
{
   class Program
   {
      static void Main(string[] args)
      {
         /* for loop execution */
         for (int a = 10; a < 20; a = a + 1)
         {
            Console.WriteLine("value of a: {0}", a);
         }
         Console.ReadLine();
      }
   }
} 

Програмата го зарежда без проблеми, но когато го напиша аз ми изписва "The name "a" does not exist in the current content" ето в този ред:

Console.WriteLine("value of a: {0}", a);

Проверявах за грешки около 100 пъти, но пиша абсолютно същото и дава грешка..
Тагове:
Sim0o0na:
Отговорено е.
kolioi avatar kolioi 641 Точки
Best Answer

Случайно да не слагаш точка и запетая (semicolon) ; на реда с for

Ако си написал така

for (int a = 10; a < 20; a = a + 1) ;
{
     Console.WriteLine("value of a: {0}", a);
}
със сигурност ще ти даде грешка точно там.

0
19/02/2017 18:04:29
statusowned avatar statusowned 0 Точки

Да, благодаря ти..

0
19/02/2017 21:54:28
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Грешката вероятно произтича от това, че при писането на кода си разменил 'a' от латиница на кирилица.

0
statusowned avatar statusowned 0 Точки

Помислих го като възможен вариант, но и това не е.

0
dqvolla avatar dqvolla 19 Точки

Ами няма какво друго да е ... Провери ли че може горните 'а' които са в условието да са на кирилица (CS0103- грешка)

1
statusowned avatar statusowned 0 Точки

Да, даже сега го пробвах пак за всеки случай..

0
StefkaVasileva avatar StefkaVasileva 250 Точки

Така написан, кода при мен работи. Да не би да се опитваш и след цикъла да пинтираш а , няма как, защото променливата живее само в тялото на цикъла. След скобите няма как да я достъпиш освен ако не я запишеш в друга поменлива декларирана преди тялото на цикъла. Може да потърсиш инфомация за обхвата и живота на променливите в C#.   

1
19/02/2017 15:16:03
statusowned avatar statusowned 0 Точки

Не написано е по абсолютно същия начин, когато го копирам няма проблем, но когато тръгна да го пиша излиза грешката. Пробвах и с в друг цикъл (разменени "а" с "i'' както и числата) пак същата грешка..

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

using System;
namespace ConsoleApplication3
{
    class Program
    {
        static void Main()
        {
            Console.WriteLine();
            for (var i = 10; i < 20; i = i + 1)
            {
                Console.WriteLine("value of i = {0}",i);
            }
            Console.WriteLine();
        }
    }
}
 

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

ето го ръчно написано - работи

някъде правиш грешка

рестартираи си компютъра

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.