Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

DenicaMavreva avatar DenicaMavreva 0 Точки

Simple Loops 08. Odd Even Sum - problem

Здравейте,ето и задачата с която имам проблем : Да се напише програма, която въвежда n цели числа и проверява дали сумата от числата на четни позиции е равна на сумата на числата на нечетни позиции. При равенство да се отпечата "Yes" + сумата; иначе да се отпечата "No" + разликата. Разликата се изчислява по абсолютна стойност. 

А това е което съм написала : http://pastebin.com/b1Fnimqf , имам грешка някъде и не мога да я открия ,ако може малко помощ няма да ми бъде излишна.Благодаря предварително !

Тагове:
0
Programming Basics
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Грешката ти е в програмната логика, входът не е първо n числа на четни позиции, след което n числа на нечетни позиции, а прочиташ общо n числа, чиято сума трябва да разпределиш в двете променливи. Също ако цикълът ти започва от 1 и условието е i < n ще се изпълни n - 1 пъти(а трябва да е n), трябва или да започва от 0 или условието да е i <= n. Решение

0
DenicaMavreva avatar DenicaMavreva 0 Точки

Получи се, благодаря!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.