Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

FireHead avatar FireHead 44 Точки

Ladybugs

Колеги, видях доста решения на задачата, които дават 100/100.

Обаче ще съм безкрайно благодарен ако някой ми покаже грешката в ето това мое решение, което ми дава 80/100...

http://pastebin.com/nGZr2EXU

Предварително благодаря!!!

0
Programming Fundamentals 22/02/2017 14:37:13
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Ако след първия скок попаднеш на калинка, винаги увеличаваш newPosition с дължината на полета, когато скача наляво трябва да намаляваш newPosition. Не съм сигурен дали това го оправя, от телефона съм.

0
FireHead avatar FireHead 44 Точки

Категорично и двете неща съм ги отразил... Гърми ми 1 и 2 проверка. Ако някой знае кои са, лесно ще дебъгна...

0
Backo_vd avatar Backo_vd 15 Точки

На 58 ред правиш проверка дали има калинка и ако няма (в else)добавяш дължината, което е вярно в случайте когато се движи на дясно, но ако се движи на ляво трябва да вадиш дължината.

Вместо else  на 63 ред може да разшириш проверката на :

if (direction == "right")
 {
      newPosition += newPosition + length;
 }
 else if (direction == "left")
{
     newPosition = newPosition - length;
}

И ще изкараш 100/100

 

1
FireHead avatar FireHead 44 Точки

Супер, благодаря ти много... :)

0
ZhPetkov avatar ZhPetkov 45 Точки

Здравейте,

Аз не мога да мръдна от 90/100 и това е. Гърми ми тест 6.

Пробвах какво ли не, но явно пропускам нещо.

https://pastebin.com/ffJ2P8r2

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.