Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

GeorgiGeorgiev93 avatar GeorgiGeorgiev93 6 Точки

Array Algrotythm More Exercises Задача 3: Increasing Crisis

Колеги,

В задачата първо втория пример е грешен - трябва да има 3 2-ки. Програмата ми изкарва 3 2-ки в Judge-а и работи, но се чудих около 10 мин само по втория пример защо резултата е такъв преди да си напиша кода. Няма обяснение какво се случва, ако няма по-малък номер от новия стринг - добавя ли се, не се ли добавя, на последна позиция ли се добавя - не се знае.

Последния тест гърми на всички освен на тестера. Моля за допълнителна информация, ако ви трябва кода кажете и ще го кача допълнително.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
HristoGrigorov avatar HristoGrigorov 8 Точки

Според мен ако няма по-малък номер (т.е. първия негов индекс е по-голям от числата е листа) то той се добавя отзад, тъй като по условия (до както го тълкувам) листа трябва да бъде в нарастваща прогресия. 

При мен гърмят последните 2 теста. Какъвто и инпут да въведа листа листа винаги ми е нарастващ, коеот ме озадъчава какво ли може да пропускам.

Ако я допуташ до 100т. може да шернеш кода за да сверя твоята логика и да видя къде греша. 

0
GeorgiGeorgiev93 avatar GeorgiGeorgiev93 6 Точки

Е да де ама за да е нарастваща прогресия трябва да се слагат отпред. пък и все пак идеята е някой вътрешен човек да хване и да отговори на този логичен въпрос, а не ние да се чудим какво си е мислил писателя на задачите...

0
02/03/2017 22:54:36
Iamnikkysiderov avatar Iamnikkysiderov 15 Точки

Нещо не успях да схвана въпросът ти... Ако не е проблем да ми обясниш какво имаш в предвид :) Иначе и при моя код последния тест го вади грешен (80/100).

http://pastebin.com/6nxvkw5V

0
GeorgiGeorgiev93 avatar GeorgiGeorgiev93 6 Точки

Не е проблем, ама не виждам какво мога да направя освен да се повторя:

Първо, втори тест е сгрешен - изпълни го и ще видиш че има три поредни 2-ки в аутпута.

В условието се казва, че се търси най-дясното по-малко число от първия елемент на втория масив. Добре де, ако няма по-малко число? От дясно ли се лепват, или на 0-ва позиция? Естествено, пробвал съм и двата варианта. Пак имам 80.

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Стриктно погледнато, такива редици, в които е допустимо да има повтарящи се елементи, не се наричат нарастващи, а ненамаляващи.

The increasing sequence CAN have EQUAL elements.

Тогава, редицата е non-decreasing, а не increasing.

0
bobazzia avatar bobazzia 1 Точки

Здравейте, Колеги,

ето и моя код, който не мога да го докарам до повече от 40/100. Ако някой ми вижда грешките, моля за съвет :)!

http://pastebin.com/2HFcvYic

0
nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

Между другото интересно е само в word докумнета теста е сгрешен ако се погледне в Съдържание на документа под wrod-a всичко е наред. Както сам каза май на всички последния тест излиза грешен с каквъто и инпут да пробвам и аз уж всичко както трябва ама не. Дано някои вътрешен човек види темата и да даде мнение.

0
nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

Колеги гледам някои все пак е оспял да реши задачата на 100 точки дали може да даде решения да видим каде бъркаме.

Благодаря.

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

от няколко дена пренаписвам кода за тази задача  но с повече от 80 не минава - при това съм си тествал кода с можеби всички възможни вариянти - пример:

1.  input 1 \n 2    ||   2 \n 1   =>  1 2

2. input  1 2  \n 1 2 =>  1 1 2 2

3. input  1 2  \n 2 1 =>  1 2 2

4. input  1 2 3  \n 2 2 =>  1 2 2 2 3

5. input  1 2  3 \n 1 2 3 =>  1 1 2 3

6. input  3 4  \n 2 1 =>  2

7. input  3 4  \n 1 2 =>  1 2 3 4

8. input  1 2 3 \n 1 2 3 \n 1 2 3 =>  1 1 1 2 3

9. input  5 6  \n 3 4 \n 1 2=>  1 2 3 4 5 6

10. работи и с отрицателни числа

Както примерните тестове от условието така и до четвъртия тест в джъжа са ЗЕЛЕНИ!

само този 5-ти тест неминава но гледам има хора които са успели ще помоля някои от тях или от екипа да погледнат

и поне някъква насока да дадат в случай че 5-ти тест е верен.

това е моето решение - https://pastebin.com/txjekQNx

 

0
15/04/2017 13:14:22
nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

Извинявай за това че чак сега ти отговарям, но просто бях доста зает последните няколко седмици(жених се на 30). Ето ти моето решение ако пак не е ясно сега би трябвало да съм по свободен и ще го погледна.

https://pastebin.com/ftmMgT0J

1
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

не бе оправих си я но благодаря все пак уловката е в това че трябва да се редят и проверяват числата едновремменно и ако се наруши нарастването да се изтрие всичко от текущия вход и остатъка от листа там или каквото ползваш където си събираш числата, пример: 1 3 5  и  4 6 8 -  ?

 

ПС 

но може да удариш едно рамо с последната задача от упражненията с фаиловете ако да ще пусна въпрос че пък и няма за тая задача във форума нищо въобще ьа фаиловете доста малко е писано.

и поздрави , дълги години да се обичате!

1
03/05/2017 20:41:44
Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

малко Hadouken If -> https://github.com/Bullsized/Assignments-Fundamentals-Extended/blob/master/09%20Array%20and%20List%20Algorithms/2017-04-28/03%20Increasing%20Crisis/03%20Increasing%20Crisis.cs

но поне дава 100 от 100 в Джъдж-а. 

за тая задача от отдавна искам да пиша, че е сгрешена, но обикновено получавам коментари от сорта на "що пишеш в тоя раздел" или ... просто на никой не му дреме и все така си остава...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.