Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Konstantin_Kosev avatar Konstantin_Kosev 12 Точки

[QA Fundamentals] Selenium.Lab WebDriver

Здравейте колеги,

Имам проблем със  задачата Playback the login WebDriver  от Test Automation Introduction. Selenium .

  • При създаването на проекта добавих клас AbvTest  .
  • В pom.xml  добавих метаинформация за проекта включително и за библиотеките към Selenium WebDriver  и  junit .
  • След инициализирането на driver чрез Firefox  правя опит да отворя , но браузъра не зарежда ,а аз не виждам къде трябва да търся грешката след като дебъгера е отчел такава.

https://github.com/Konstantin36/SeleniumSoftUni/blob/master/src/test/java/SoftUniTest.java

Тагове:
0
QA Fundamentals
vankatabe avatar vankatabe 76 Точки
Best Answer

Готово. Имаш Pull request в GitHub. Тъкмо и упражнение по VSC ти съсзадох, хаха. Ако искаш си го мърджни на нов бранч, не на мастъра.

Ако не се оправиш с рекуеста, просто виж промените и си ги пейстни ръчно в твоите файлове. Не съм гледал за последващи проблеми с теста - това е продължението на твоята задача, но ако не върви и по-нататък по стъпките - имам цялото решение, ще ти го дам.

 

За ред 22 от кода на SoftUniTest.java, предложен от мен, виж тук, че забравих да поясня:

https://softuni.bg/forum/14444/homework-test-automation-introduction-selenium-lab-on-selenium#answer-37660

0
10/03/2017 20:29:26
Konstantin_Kosev avatar Konstantin_Kosev 12 Точки

Благодаря ти! Като го отворя ще ти покажа до къде съм стигнал и дано най накрая да стане.

0
NinaK avatar NinaK 21 Точки

Здравей,

Дай да видим какво пише на самата грешка. Дали проблема не е, че не може да открие браузера? Не съм ти стартирала кода.

Поздрави,

НинаК

0
Konstantin_Kosev avatar Konstantin_Kosev 12 Точки

Открива браузъра , но не може да зареди линка. Изписва ми:

Disconnected from the target VM, address : '127.0.0.1:49191' , transport: 'socket'

Process finished with exit code -1

0
vankatabe avatar vankatabe 76 Точки

Пребори ли се? Ако да - кажи какъв е бил проблема. Ако не - давай да го мислим!

0
Konstantin_Kosev avatar Konstantin_Kosev 12 Точки

Ве още не съм решил проблема. Ако имаш някаква идея или подобен пример споделяй.

0
vankatabe avatar vankatabe 76 Точки

Готово. Имаш Pull request в GitHub. Тъкмо и упражнение по VSC ти съсзадох, хаха. Ако искаш си го мърджни на нов бранч, не на мастъра.

Ако не се оправиш с рекуеста, просто виж промените и си ги пейстни ръчно в твоите файлове. Не съм гледал за последващи проблеми с теста - това е продължението на твоята задача, но ако не върви и по-нататък по стъпките - имам цялото решение, ще ти го дам.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.