Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

vasi1707 avatar vasi1707 -1 Точки

Задача 8!

Здравейте, имам един въпрос! На задача 8 функцията трябва да обръща само трицифрени или от всеки вид?

Тагове:
0
C++ Programming
krasi1105 avatar krasi1105 380 Точки

Поясни откъде е тази задача 8 и какво е условието ѝ ако искаш да получиш отговор по- бързо.

1
vasi1707 avatar vasi1707 -1 Точки

Еми от домашното:

8.Write a function that reverses the digits of given positive decimal number. Example: 256 -> 652

0
y.ivanov avatar y.ivanov 33 Точки

Привет,

Примера, който е даден на задача 8 не ограничава големината на числата. Изискването е да са в десетична бройна система и да са положителни. Т.е. трябва да работи независимо колко голямо е едно число.

Поздрави :)

0
vasi1707 avatar vasi1707 -1 Точки

Много ти благодаря!

0
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Тази задача има няколко подводни камъка в условието:

- Decimal number може да означава както десетично число, така и реално число:

Wikipedia:  "A decimal number, or just decimal, refers to any number written in decimal notation, although it is more commonly used to refer to numbers that have a fractional part separated from the integer part with a decimal separator (e.g. 11.25)."

- Не е уточнено какво да се прави при входни числа, които завършват на нула. Например 100 ще даде 1, ако се обработва като число и 001, ако се обработва като стринг. 

Решение, при което входа се приема и обработва като стринг работи коректно за всички случаи и е много лесно за реализация, но според мен, не това е очакваното решение на задачата.

Аз лично я реших за цели десетични числа (според дадения пример), тъй като решението за реални числа имаше проблеми заради загубата на информация при много цифри след десетичната запетая. Също така приех, че нулите в края на входното число не е необходимо да се изписват в началото на обърнато число.
 

0
EduardEdi avatar EduardEdi 2 Точки

В случая се има впредвид десетична бройна система. Иначе аз я реших също по два начина. В единя случай се изхитрих и изплюх обърнатото в цикъл символ по символ на итерация (чрез cout), но после при следващата задача за тестовата функция това решение не ми вършеше работа и трябваше да я пререша този път с връщане на обърнати цели десетични числа.

0
05/03/2017 22:30:52
mases avatar mases 2 Точки

Аз пък си го преведох така: " Напишете функция, която обръща цифрите на дадено положително десетично число." и го направих с  int

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.