Професионална програма
Loading...
+ Нов въпрос
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

*** Dragon Army от темата за Dictionary, Lambda and LINQ

Колеги, написах задачата структурирана с методи за да е по-ясен кода. Но Judge ми дава 50/100 и не мога да разбера от къде.

Може ли малко помощ, защото не си намирам никъде грешката?

http://pastebin.com/xcwrjfQL

Надявам се, някой да успее да види къде греша, защото аз се измъчих. Тестовете от условието минават и не разбирам къде може да се чупи.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки
Best Answer

Здрасти колега,

и аз изкарвах 50/100 до сега. Също като теб смятах average като сума делена на сбор. Пробвах с LINQ average и се получи. 

В твоя случай може да смениш 31 - 33 ред, а именно:

" foreach (var value in averageTotalStatsPerType)

Console.WriteLine("{0}::({1:F2}/{2:F2}/{3:F2})", value.Key, value.Value[0], value.Value[1], value.Value[2]);"

с това:

foreach (var value in dragonArmy)

Console.WriteLine("{0}::({1:F2}/{2:F2}/{3:F2})", value.Key, value.Value.Select(x => x.Value[0]).Average(),  value.Value.Select(x => x.Value[1]).Average(), value.Value.Select(x => x.Value[2]).Average()););

Доста усилия си хвърлил за тези методи. Подравления. Аз без методи я реших, но е мусака

1
10/03/2017 16:55:38

Нямам си идея защо моята логика за Avarage не работи. Наистина така както каза ти, стана 100/100. Не съм си гледал логиката където точно се чупи, защото ще ми трябва време за да вникна отново в задачата, да я чета на ново и т.н.

Благодаря за отговора.

0

Колега, това решение не ми помага. Аз трябва да успея да видя къде е моята грешка.

За съжаление, форума вече не е толкова активен колкото беше преди време и докато преди рядко се срещаше въпрос, на който да не е отговорено, сега започва да се наблюдава точно обратното...

0
andy94 avatar andy94 58 Точки

Здравейте и аз получавам 50/100 но не е заради average https://pastebin.com/xcwrjfQL благодаря предварително

0