Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

*** Dragon Army от темата за Dictionary, Lambda and LINQ

Колеги, написах задачата структурирана с методи за да е по-ясен кода. Но Judge ми дава 50/100 и не мога да разбера от къде.

Може ли малко помощ, защото не си намирам никъде грешката?

http://pastebin.com/xcwrjfQL

Надявам се, някой да успее да види къде греша, защото аз се измъчих. Тестовете от условието минават и не разбирам къде може да се чупи.

Тагове:
0
Programming Fundamentals
Simeon.R avatar Simeon.R 198 Точки
Best Answer

Здрасти колега,

и аз изкарвах 50/100 до сега. Също като теб смятах average като сума делена на сбор. Пробвах с LINQ average и се получи. 

В твоя случай може да смениш 31 - 33 ред, а именно:

" foreach (var value in averageTotalStatsPerType)

Console.WriteLine("{0}::({1:F2}/{2:F2}/{3:F2})", value.Key, value.Value[0], value.Value[1], value.Value[2]);"

с това:

foreach (var value in dragonArmy)

Console.WriteLine("{0}::({1:F2}/{2:F2}/{3:F2})", value.Key, value.Value.Select(x => x.Value[0]).Average(),  value.Value.Select(x => x.Value[1]).Average(), value.Value.Select(x => x.Value[2]).Average()););

 

Доста усилия си хвърлил за тези методи. Подравления. Аз без методи я реших, но е мусака

1
10/03/2017 16:55:38
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Нямам си идея защо моята логика за Avarage не работи. Наистина така както каза ти, стана 100/100. Не съм си гледал логиката където точно се чупи, защото ще ми трябва време за да вникна отново в задачата, да я чета на ново и т.н.

Благодаря за отговора.

0
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Колега, това решение не ми помага. Аз трябва да успея да видя къде е моята грешка.

За съжаление, форума вече не е толкова активен колкото беше преди време и докато преди рядко се срещаше въпрос, на който да не е отговорено, сега започва да се наблюдава точно обратното...

0
andy94 avatar andy94 58 Точки

Здравейте и аз получавам 50/100 но не е заради average https://pastebin.com/xcwrjfQL благодаря предварително

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.