Loading...
MiglenaKumanova avatar MiglenaKumanova 6 Точки

Фестивал ВЕЛИКАТА РИЛСКА ПУСТИНЯ

Здравейте,

престраших се да напиша и аз нещо във форума. Като начинаещ в това, моля да ме извините за допуснатите грешки.

Предложението ми е по-различно от програмирането, но считам че ще бъде полезно за някои. Идеята е да избягаме от ежедневието, малко да отдъхнем от задачите, а защо не и да получим вдъхновение.

Нека се разходим из хубавата ни планина Рила, да посетим хижа "Иван Вазов" и да се насладим на фестивал, озаглавен ВЕЛИКАТА РИЛСКА ПУСТИНЯ. Събитието ще се проведе от 12 до 13-ти юли. Ето и линка към фестивала.
Това, което знам, е че трябват две неща - палатка и спален чувал.

По отношение на маршрутите до там възможностите са четири:
    1. От лифт Паничище до хижа Рилски езера и от там през самите езера до хижата Иван Вазов.
    2. От Рилския манастир до хижата. (аз лично не познавам доколко е добра маркировката на маршрута).
    3. От хижа Мальовица до хижа Иван Вазов. Ако сте в много добра форма, можете да опитате.
    4. От с.Пастра, до язовир Калин и от там до хижата. Това е и най-краткия и лек за минаване маршрут.

За допълнителни въпроси можете да се свържете с работещите в хижата на тел: 0887/727772; 0888/595771, както и линка на страницата им.

Стискайте палци да са хубави атмосферните условия! smile

5
Общи приказки
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки
Best Answer

За жалост няма да съм по това време в планината пък и честно казано обичам спокойствието и усамотението. Все пак е Великата Рилска Пустиня...Да допълня какво трябва за планината. Хубави обувки, топли дрехи, нещо да ви пази от дъжд(дъждобран, ветровка..), вода !!!  и не е лошо да си вземете и някаква суха храна за всеки случай. "Властите" имат навика да затварят лятото кухните на Вазов и на старата хижа на Езерата. Добре е да се организирате така, че във всяка група да има поне по един, който е ходил до там. И боклука в торбата...Носите си го до там от където е тръгнал. Ще видите, че на Вазов и дървата с катъри ги качват, та някой да се занимава с боклуци. Да допълня не е лошо да си вземете и аспиринче. Помага и при настинка и при прегряване. 

Весели моменти и чудесно време ви желая smile

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.