Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

arsoman avatar arsoman 419 Точки

Начин на оценяване на HTML/CSS и резултати от изпита

Здравейте, обръщам се по-специално към екипа на СофтУни:

- как ще бъде оповестено оценяването на изпита и резултатите, с оглед това, че няма единна система за оценка

- дали ще може всеки да получи освен оценката си, също и грешките, които е допуснал, тъй-като на изпита едно нещо може да се направи по няколко начина и да има същия ефект, поради тази причина няма единствено вярно решение...

Разбирам, че оценяването ще е ръчно и ще отнеме много време и ресурс, но ще е добре, ако стигне времето, да има индивидуални оценки и точни препоръки, пак казвам, дано е възможно.

Благодаря!

kiko144 avatar kiko144 795 Точки

Колега, представи си екипа (4-ма човека) как може да провери всички задачи (500 души х 4 задачи = 2000 задачи) ръчно като трябва да вършат и други работи, пък и препоръки на всеки индивидуално да дава.. В джъджа няма препоръки .. или си решил задачата или не. То мисля, че като си погледнеш задачата горе долу ще ти стане ясно каква ти е оценката. Важното е да се спазват стриктно изискванията в условията и да се пише качествен код (сеантичен и форматиран) ако това е изпълнено и изглежда горе долу като на картинката няма логика да ти дадът по-ниска от максималната оценка :) 

2
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Вярно, но все пак... Примерно съм постигнал ефекта на една от задачите, но чрез друг метод, дали ще е грешно или не? Това имам предвид под "индивидуални оценки". Или поне на всяка задача броя точки, че да си знаем...

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Всичко се гледа - и ефекта, който си постигнал и начинът, по който си го постигнал... Ако си постигнал същия резултат като от скрийншота на задачата - Плюс! Но, ако си го направил с дебрикейтет тагове и си ползвал таблици примерно -  Минус! Предполагам, схвана логиката...

0
arsoman avatar arsoman 419 Точки

Да, схванах, дано си прав, просто материята на езика позволява едно нещо по няколко начина, значи да се надяваме на добър изход. Благодаря за коментара, вдъхна ми надежда колега! Успех на всички, които днес и утре са на изпит!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.