Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

04. * CottageScraper - Programming Fundamentals Extended Lambda And LINQ

Колеги искам да обърна внимание на задача от първите упражнения от LINQ. Сега не съм сугурен но според мен тест 3 от нулевите е грешен защото output вади вместо "Price per log:" вместо "Price per meter:" както е в условито. (https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/13334/exercise-problem-descriptions-programming-fundamentals-exended-january-2017)

Моято решение дава 100/100 освен тест 3(нулевия), където освен стринга не ми излиза и решението(незнам защо но решението излиза ако на цената на метър махна всичка след запетаята, което не по условие).

На колегите, които дава 70/100 закръглете цените с Math.Round() до втори знак.

 

Тагове:
1
Programming Fundamentals
IPetrov007 avatar IPetrov007 19 Точки

в условието на задачата е казано "usedLogsPrice:F2", това разбира се не даде резултата и се наложи единичната цена за метър да я закръглявам както казваш. За съжаление резултата не е 100/100.

това ми е кода https://github.com/IPetrov007/Softuni-Programing-Fundamentals/blob/master/LambdaAndLinqExercise/04_CottageScraper/CottageSkraper.cs

Ако ме упътиш ще съм ти благодарен!

0
nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

Това което виждам от кода трябва да закръгляш до втори знак(Math.Round) всички цени(това е на пръв поглед).Ако това не го оправи пак ще го погледна.

0
hgeorgiev90 avatar hgeorgiev90 11 Точки

Здравейте,

Има някакъв проблем със задачата, защото няколко неща не изглеждат наред в последния пример:

https://dl.dropboxusercontent.com/s/nj9pe05y319ync4/chrome_2017-05-10_12-03-15.png

В примера пише "Price per log", а трябва да е "Price per meter".

И при пресмятането на единичната цена има някакъв проблем:

218 + 112 + 123 + 118 + 122 + 232 = 925
952 / 6 = 154.1666666666667
Това число, както и да го закръгляш не е 154.00 (освен ако не се закръгля до цяло число и след това обратно до число с 2 знака след десетичната запетая...)

 

0
nikolai.gerov avatar nikolai.gerov 2 Точки

Дам така е, но мисля че то ва е вече само в старите условия. Ако си изтеглин на скоро просто не са оправили теста в условието но, Judge беше коригирано и сега всичко е наред с него. Ако искаш под линка за сваляне на условието има още един линка(мисля че е съдържание на докумета или нещо такова) което е условието в текстов формат ако искаш да си зашишеш в задачата или нещо подобно. Там в този докумет услоето е коректно.

А това, което съм пояснил в задачата пише, че трябва да се закръгли до втория знак след десетичната запетая и това се отнася за всички единични пресмятания не само за крайното(явно единичните цени са закръглени преди да се умножат по дължината).Мисля че е това ако има още нещо пиши пак.

0
Jordan3900 avatar Jordan3900 8 Точки

Здравейте колеги, може ли да ви помоля за малко помощ, не мога да си открия грешката .
 Джъджа ми дава 90/100. На 8 тест ми дава Timelimit грешка . Това ми е решението https://pastebin.com/xGxSpfxJ ! 

0
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

минава си със 100 тъкмо го пуснах

явно джъджа е бил претоварен

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.