Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Фейзбук група за курса C++ Programming - Февруари 2017

Здравейте колеги , има ли фейзбук група за курса по C++  ?

Търсих да видя дали случайно е направена такава , но не открих нищо.

Бих искал да си направим една , защото съм записан онлай и не познавам никой от хората,който са се записали , а пък

и досега НЕ СЪМ писал на C++ и ми е труден език. Писал съм C# и малко Java.

Бих искал да се обърна към лектора на курса и да апелирам към това да бъде направена такава група във фейзбук , защото смятам , че би било полезно за всички!

 

 

0
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки
Best Answer

Здравей,

Като цяло идеята е всички въпроси от този тип да са в този форум, защото тука има система за отбелязване на верни отговори, за upvote-ване на отговори и въпроси и т.н, а освен това можеш да форматираш текст тук, тоест можеш да paste-ваш правилно форматиран и оцветен код. С две думи, форумът е много по-мощен от facebook, skype и т.н. за такива неща

Също така писане във форума ти дава бонус точки на края на курса, спрямо това колко upvotes си получил - един вид позволява ни да следим кои са активните хора.

Така че като имаш някакъв въпрос, независимо колко е кратък, тук му е мястото.

Ако все пак има някаква причина да не искате да пишете във форума, това което аз си мислех е да си направим един discord канал за курса, в който можем да си чатим, а можем да правим и конферентни разговори. Доста добре им работи платформата - малко като модерно IRC е. Ако кажете ще създам един сървър и ще пусна покана за всички във форума. Може да upvote-вате или downvote-вате този отговор като форма на гласуване - ако съберем резултат над 30 ще направя канала.

Поздрави,

Жоро

5
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Вие нямахте ли намерение да си организирате Skype група за учене и споделяне на информация?

0
Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Това е в Tech Модула. Направихме го.

Паралено с това  аз съм записал и курса по C++

Задачите,който решаваме по-скайп ги пишем на C# , а със C++ трябва да се справям сам.

 

0
ThePSXHive avatar ThePSXHive 436 Точки

Принципно, Skype също не е много удобен за тази цел. Бих препоръчал сайтове за collaborative coding, като http://Kobra.io.
Освен че обмяната на текстови съобщения е възможна, можеш да пишеш код с допълнения за съответния език. Просто създаваш един линк към дадена "поле" и го копираш тук (или на друго място, ест.) Аз отначало щях да предложа известна помощ и от моя страна, но не ми се стори коректно, защото не съм студент в SoftUni. Както и да е.

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.