Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Ivaylo.Il avatar Ivaylo.Il 226 Точки

Домашни, сигнали за нередности.

Здравейте,

 

Някаква идея как да се подаде сигнал за некоректно домашно и има ли някъде някакви правила относно домашните и как да разграничаваме коректно домашно от опит за злоупотреба? 

Според Вас трябва ли да сигнализирам за следния случай:в момента проверявам домашни от курса по Уеб Фундаменталс и се натъкнах на колега, в чиито CSS файл имаше автоматично-генерирано съобщение от GitHub, че колегата се опитва да направи промяна на файл до който няма достъп за промяна. Разгледах случая по-обстойно и видях, че друг колега е дал достъп до репото си с домашни (чрез Fork) и 1вия колега (чието домашно проверявам)  или копира изцяло, или може би 2мата пишат едни и същи домашни като екип. И в двата случая ми се вижда нередно.

Някакви идеи как да процедирам ? 

HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Оценяваш по свое усмотрение. Можеш в случая да го оцениш с 0 като предполагам това се равнява на "няма домащно". В крайна сметка няма как да знаеш реалната ситуация. Може пък той да е автор на решението пък да е станало нещо друго. Както сам си прецениш.

-1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Според мен няма смисъл от притискане и санкциониране - все пак домашните са си за самия човек, честото преписване или неписане един ден ще си окаже влияние - според мен слагаш негативни оценки и няма защо да се занимаваш повече, лично мнение - всеки е свободен да не се съгласи с него :)

3
dsmilyanov avatar dsmilyanov 237 Точки

Много хора си качват домашните в GitHub, също както много хора качват домашните си и във форума. Дали някой ще форкне цяло репо и ще го представи като своя домашна, или ще копира от форума нечия чужда домашна - същото е.

Темата е доста спорна, всеки реагира различно. Някои дават 0 точки на такова очевидно преписано домашно. Други го оценяват обективно и му дават 5-6-7-колкото-си-е-заслужил точки и отдолу в коментара към домашното му дръпват конско да не преписва или да се постарае повече.

За момента със системата за проверяване на домашни в този ѝ вид няма правилен или грешен начин за справяне с подобна ситуация.

2
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

И аз преди няколко дни се натъкнах на едно "уникално" домашно от CSharp Basics на тема Console Input-Output. От първите 10 задачи от домашното само 2 работеха коректно и нямах забележки. На всички останали елементарни грешки като грешни математически формули, използване на int вместо double и т.н. На някои от задачите дори беше използвана кирилица за принтиране в конзолата. И накрая 11-та задача с * написана в коренно различен стил. А като видях и включена в домашното 12.** Falling Rocks... Бяха включени и задачите от домашното, давани на изпитите през Април.

0
bsdemon avatar bsdemon 348 Точки

Ами то си е за човека, ако иска просто да има преписани домашни, няма как някой да го спре. Интернет е отворен, можете да изкопирате всичко от там. 
Друг е въпроса дали иска да научи нещо и да се потруди да го направи сам.
Случвало ми се е да забивам на дадена задача и съм гледал решенията на колегите.

Но аз не бих толерирал да се преписва цяло домашно и да се предаде!

0
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Лично мнение:


Ако видя "преписано" домашно си го оценявам като нормално домашно. Никъде не пише, че човек не може да предаде домашното на някой друг. Съответно всеки си качва домашните за свободно ползване, никой не съм видял да изявава претенции за авторско право.

Писането на домашно си за теб самия и единствено за теб, и е добре да го правиш сам, ако искаш да си усвоиш материала и да имаш шанс за по-голям успех на изпита!

Освен това, така предадено "преписано" домашно, не означава, че човекът който го е преписал не го е разбирал или не знае как да го напише - просто може да не е имал време и да е взел в последния момент решението, което най-много му допада до начинът, по който той би го написал...

7
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Точки

Принципно си прав и аз винаги оценявам качеството на домашното, без значение дали е преписано или не. Но ми е непонятно защо предават преписани задачи с * от домашното, след като не са задължителни и не се оценяваат и то при положение, че на задължителните задачи почти нямат коректно работеща.

Падна ми се да оценявам и 2-3 още по-странни домашни, при които са решени задачи с различно задание от нашето домашно в текущия курс или пък някои задачи изобщо ги няма в домашното, но за сметка на това има коренно различни. Не знам от къде са сваляли заданието на домашното, но не е от SoftUni, защото курсовете за CSharpBasics от Март и Май са с 100% еднакви задания. Освен от Телерик да са сваляли заданията от домашните или пък може направо да са взели назаем от техните решения на домашни вов форума им. Понеже не исках директно да слагам ниска оценка започнах да сравнявам кои задачи са предадени в домашното и кои не. След това сравнявах и дали работят коректно спрямо заданието...

1
Matrix avatar Matrix 1092 Точки

Може човекът да е карал вече същия курс в Телерик и вместо да пререшава почти същите задачи за домашно, директно да си е качил архива с домашното от Телерик... 

Защо преписват и задачите със звезда? Вероятно си мислят, че така ще получат по-висока оценка към домашното си... Вероятно и я получават... Но ако са от хората, които не разбират изобщо какво преписват, а просто насляпо преписват - идва денят на Изпита и там вече всичко си проличава, тъй чеее..... Проблемът не е в преписването, а в това дали разбираш или не какво преписваш.... 

1
ttitto avatar ttitto 1153 Точки

Matrix, не исках да се меся в тази тема, но като спомена за "деня на страшния съд" - изпита, ще попиша малко.

Оня ден като се прибирах след изпита, (понеже излязох малко по-рано за да гоня автобус), си помислих, че просто в това време съвсем спокойно можех да взема задачите от някой познат колега, който ги е решил по-бързо и също е излязал и да ги кача през моя профил. Или дори да се съберем няколко човека, да изберем най-добрите от всички задачи и да предадем еднаква, най-добра компилация. Освен това на изпита на 6ти от някъде в залата се чу сигнал от получено съобщение по скайп, уж забранено.

Далеч съм от мисълта, че този начин на хитруване ще остане ненаказан в по-късен момент, но като че ли засега не е възможно да се гарантира 100% честност на изпита. Но пък кой каквото прави за себе си го прави!

Иначе по темата, и аз съм засичал домашни, в които видимо има преписване - абсолютно еднакви задачи при двама отделни човека или огромна разлика в стиловете на писане между отделните задачи в домашното. Аз съм от хората, които го оценяват реално, все едно не подозирам нищо, но не пропускам в коментарите да отбележа, че не съм "глупак".

2
rvmladenov avatar rvmladenov 293 Точки

Домашните са за трениране на това, което си научил. Това, че някой друг използва твоето домашно, си е твой проблем, защото си го постнал някъдето където се вижда.

Ако някой има домашно, то трябва да си го оценяваш според това, което е описано в описанието на конкретното домашно.

1
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

В GitHub нещата са публични така, че ако някой ти напипа профила направо си златна мина за негоlaughing.  В крайна сметка губи само преписващият, защото не се е упражнил.

Може да бъдете горди, че преписват от вас, това показва, че домашните са ви оценени.

3
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.