Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Simeon_Petrov_Petrov avatar Simeon_Petrov_Petrov 0 Точки

Sample Coding 101 Exam - Jan 2016 / 07. Sums Step 3 - проблем при Visual Studio 2012

Здравейте, при решаването на задача 07. Sums Step 3  от  Sample Coding 101 Exam - Jan 2016,  когато пиша кода във Visual Studio 2012 ми дава грешка долу при: Console.WriteLine($"sum1 = {sum1}");

Ако може да ми помогнете и напишете как да го запиша за да го приеме Visual Studio 2012. Знам, че трябва да си сменя windows-a и да кача Visual Studio 2015.

Изпращам кода. Благодаря!

 

using System;
namespace sum_prez_3
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            var sum1 = 0;
            var sum2 = 0;
            var sum3 = 0;

            var n = int.Parse(Console.ReadLine());

            for (int i = 1; i <= n; i++)
            {
                var number = int.Parse(Console.ReadLine());
                if ( i % 3 == 1 )
                {
                    sum1 = sum1 + number;
                }
                else if (i % 3 == 2)
                {
                    sum2 += number;
                }
                else if (i % 3 == 0)
                {
                    sum3 += number;
                }
            }
            Console.WriteLine($"sum1 = {sum1}");
            Console.WriteLine($"sum2 = {sum2}");
            Console.WriteLine($"sum3 = {sum3}");
        }
    }
}

 

0
Programming Basics
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

Здравей!
Аз имам и двете версии на Visual Studio, та мога да ти кажа, че това работи и при двете:
Console.WriteLine("sum1 = {0}", sum1);
Console.WriteLine("sum2 = {0}", sum2);
Console.WriteLine("sum3 = {0}", sum3);

Edit: По мое мнение, по-добре е да използваш този тип форматиране, защото си сигурен, че ще работи.

0
17/03/2017 20:51:18
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Здравей, този начин на форматиране на изхода - Console.WriteLine($"sum1 = {sum1}"); със знака $ е валиден за C# от версия 6.00( вкл.) нагоре. 

За да го ползваш премини на по-нова версия на VS, или ползвай плейсхолдери без $

0
emilia98 avatar emilia98 92 Точки

Тъй като не знаех, че съществува такова форматиране на изхода, имам въпрос: В случая "$" ни позволява в къдравите скоби да не слагаме някакви числа (0,1, 2  и т.н), а направо да заместим с името на променливата, нали?

Само при мен ли Console.WriteLine($"sum1 = {0}",sum1); не работи както трябва?
 

0
koksibg avatar koksibg 892 Точки

Да - Console.WriteLine($"sum1 = {sum1}")

0
Simeon_Petrov_Petrov avatar Simeon_Petrov_Petrov 0 Точки

Благодаря ви много за бързите и точни отговори! :)smiley

0
18/03/2017 00:02:11
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.