Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

djc_bg2015 avatar djc_bg2015 923 Точки

Git - Предложения работен модел

Здравейте,

имам нужда от съвет от някой който е работил в екип и е ползвал version control система като git.

Та, става въпрос за малък уеб сайт по който /ще/ работят 3-4 човека. Сайта си е live в интернет, като файловете от него отговарят на master branch-а на гит репозитори, което е на сървъра (репото не е в www директорията, при ъпдейт на master бранча се прави клониране на директорията). Remot репозиторито е в github.

На същия сървър има огледално копие на сайта което отговаря на друг бранч dev /различна база, различна директория beta.site.com/ - реално се ползва за тестване. 

Как ще бъде най - правилно в случая да работят останалите хора по проекта? 

Аз достигнах до следния модел, който не знам дали изобщо има нещо общо с истината:

Различните хора от екипа fork-ват dev бранча и работят локално, като са готови rebase-ват и правят pull request към dev бранча, ако  аз преценя че всичко е ок, одобрявам рекуеста и мърджвам с dev бранча. След което тествам дали нещатъа са ОК в тестовия вариант на сайта (този който отговаря на dev бранча) и тогава правя merge от master-а и клонирам неговото съдържвание във www директорията.

 

С интересе очаквам да чуя препоръки :)

Поздрави!

Тагове:
2
Общи приказки 20/03/2017 16:52:30
hthristov avatar hthristov 13 Точки

Като цяло това е стандартният вариант.

Друг вариант е, ако всеки дев работи по различни функционалности, дев бранча да се форкне колкото пъти е необходимо и всеки дев пак да работи локално. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.