Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nellysiko avatar nellysiko 5 Точки

QA Fundamentals Exam

Здравейте колеги, пускам тази тема защото няма кого да питам - карам курса онлайн и живея в чужбина. Въпросът ми е как е по-добре да се процедира на изпита, откъде да започнем. Имаме три часа, аз си мислех по един час за тест кейсове, един за бъгове и един за аутомейшън. Въпросът ми е - дали да започнем да вадим всички тест кейсове от спецификацията и после да тестваме. Само,че не съм сигурна че ще ми стигне един час да извадя всички тест кейса и да ги опиша използвайки bdd. Ще ви бъда благодарна, ако споделите някакво мнение. Успех на всички! 

Тагове:
0
QA Fundamentals
vankatabe avatar vankatabe 76 Точки

Здравей, Нели!

 

Аз докато се упражнявах с примерния изпит, три часа не ми стигнаха само да открия и опиша бъговете. Според мен е най-добре първо да се опитам да открия бъгове след диагонален прочит на SRS и да ги опиша, после да прочета по-задълбочено SRS и на всеки User Story да се опитам да открия още някой бъг. После ще напиша тест кейсовете към тестовете, които импровизирано съм извършил в началото и съм намерил бъгове, и после, ако въобще остане време, ще се заема с автоматизацията.

 

Поздрави!

1
nellysiko avatar nellysiko 5 Точки

Здравей Ванка,

Благодаря ти за отговора! Това е добра тактика! Аз вчера получих мейл , че изпита е 6 часа и малко се обърках. Ти имаш ли някаква ясна информация последно колко часа ще е изпита?

Поздрави и успех!

0
Iliev88 avatar Iliev88 39 Точки

А какво ще кажете за този имейл? Искат от нас да покрием изпита със SoapUIcool

 

СофтУни яко са я подкарали през просото май....

0
RoYaL avatar RoYaL Trainer 6849 Точки

SoapUI не е ли за изпита по Automation

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.