Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Thymeleaf Security

Здравейте,

имам проблем с thymeleaf и spring security. Добавям си депендънсито за thymeleaf-extras-springsecurity4, както и xmlns:sec="http://www.thymeleaf.org/extras/spring-security" в html-a. Опитвам с sec:authorize="isAuthenticated()" и sec:authorize="isAnonymous()" да огранича Login/Registration и Logout менютата, в зависимост дали имам логнат потребител или не. Явно не ми разпознава атрибутите и се показват всички менюта. В интернет намерих решение с нов конфигурационен файл. 

@Configuration
public class ThymeleafConfig {

@Bean
    public SpringSecurityDialect springSecurityDialect(){
        return new SpringSecurityDialect();
    }
}

Но не сработва с настройките, който сме задали в pom.xml за версията на thymeleaf.

<properties>
        <java.version>1.8</java.version>
        <thymeleaf.version>
            3.0.2.RELEASE
        </thymeleaf.version>
        <thymeleaf-layout-dialect.version>
            2.2.0
        </thymeleaf-layout-dialect.version>
</properties>

Ако ги закоментирам, работи както се очаква. Има ли друг начин да работи с версия 3.0 на thymelef, че ми се налага да мина през целия html и да си затворя всички отворени тагове?

Тагове:
0
Java MVC Frameworks - Spring
simeon10 avatar simeon10 SoftUni Team 215 Точки

Във HTML библиотеките, трябва да си сложиш "xmlns:sec="http://www.thymeleaf.org/thymeleaf-extras-springsecurity4"". От моя Research за момента има бъг и не може да се използва Thymeleaf Security със Thymeleaf 3. Със thymeleaf 2 си работи без грешка. Ще трябва да изчакаме да го оправят. :)

Edit: Оправих линка. :)

1
21/03/2017 11:05:55
ibosev avatar ibosev 54 Точки

Благодаря ти за бързия отговор. Ще затваряме тагове явно :) 

0
simeon10 avatar simeon10 SoftUni Team 215 Точки

Честно казано, големия проблем не е затварянето на тагове. Според мен липсата на fragment expressions и други неща от TL3 са по-голяма загуба, но ти си знаеш какво използваш. :)

0
Stefan.Petkov avatar Stefan.Petkov 3 Точки

Здравей,

Сблъсках се със същия проблем и с dependancy-то по-долу всичко се оправи:

<dependency>
   <groupId>org.thymeleaf.extras</groupId>
   <artifactId>thymeleaf-extras-springsecurity4</artifactId>
   <version>3.0.1.RELEASE</version>
</dependency>

Би трябвало да сработи и при теб.

Поздрави!

2