Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Проблем с "link-кването" на .css файла ми към .html

Здравейте,

имам проблем с линкването на 2-та файла. Пробвах всичко за, което успях да се сетя, но не се получава и нямам представа защо. Моля помагайте!

Тъй като кода е малък ще го сложа направо тук:

HTML

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <title>Languages</title>
        <link rel="langs" type="text/css" href="langs.css">
    </head>
    <body>
        <p style="font-size: 17px">Programming languages like 
        <span class="lang">PHP</span>, 
        <span class="lang">JAVASCRIPT</span>, 
        <span class="lang">C#</span> and 
        <span class="lang">Java</span> are general-purpose.</p>
    </body>
</html>

 

css

body {
    background:#EEE; 
    line-height:1.5em; 
    font-size:24pt;
}

.lang {
    border:1px #AAA;
    border-radius: 10px;
    background:#CCC; 
    padding: 10px
}

Тъй като на няколко места го видях, по различен начин да се пише "<link ..... >", пробвах го и със самозатварящ се вариант <link ..... />. Пробвах да преместя файловете в друга папка (отново заедно), и какво ли още не пробвах ама не зацепва и не прави никакви промени, като заредя .html файла. Editor-a ми е "Visual studio code", ако това изобщо има някакво значение за проблема.

Моля за помощ :)

Тагове:
0
Софтуерни технологии 24/03/2017 08:04:47
Maria_ls avatar Maria_ls 383 Точки
Best Answer

Проблемът ти е, че това rel="langs" - те такова животно нема. Замени го с rel="stylesheet"

https://www.w3schools.com/tags/att_link_rel.asp   Тук можеш да видиш допустимите ст-сти на атрибут rel

2
24/03/2017 08:46:37
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Проработи, благодаря :)

1
ppbaev avatar ppbaev 157 Точки

 <link rel="stylesheet" type="text/css" href="langs.css">

и двата файла да са в една папка

0
24/03/2017 08:16:06
worminer avatar worminer 104 Точки

Здравей,
Ако ползваш която и да е от jetbrains средите .. като напишеш link и натиснеш тап би трябвало да ти изпише правилното нещо..

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.