Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

[Software Technologies] 50 Shades of Grey

Здравейте,

случва се нещо странно. В задача 18 трябва да принтираме "50 Shade of Grey" по следния начин:

Моят код е ето тук: цък, и в browser-a прави, точно каквото се очаква, обаче професор judge ми дава следния резултат:

Въртях го, суках го по всички възможни начини. Накрая дори взех "уж" работещ код от друг колега, и пак не тръгна. След 25+ опита да реша проблема, реших че е време за помощ за да не си счупя лаптопа накрая :)

Може ли някой да ми каже къде е грешката или просто judge е бъгясал?

Thank you

Тагове:
0
Софтуерни технологии 28/03/2017 14:23:13
yani.valeva avatar yani.valeva 34 Точки

На тази задача трябваше да се събмитне само кода от PHP - тага. Без html. 

1
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Не мога да го докарам да работи дори само с PHP кода. Накрая вече прибегнах до отчаяни ходове...

    <?php
        for ($i = 0; $i <=204; $i+=51){
            for ($j = $i; $j <=$i+45; $j+=5){
            $name = "<div style=\"background-color: rgb($j, $j, $j);\"></div>";
            echo $name;
            }
        }
        ?>

И пак не става...

Може ли да ми дадеш направи работещ код за да видя как трябва да изглежда?

 

0
sevdalin avatar sevdalin 38 Точки

Проработи, мерси. Проблема е, че не разбирам моят код защо не работи. Това което забелявах е, че също така дори при твоят код, ако на таг-а <br> му добавя <br /> както по-принцип би трябвало да е валидно за HTML код, се чупи. Имаш ли някакво обяснение, защо работят така нещата или не точно...

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.