Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

IvanBlagoychev avatar IvanBlagoychev 2 Точки

QA Fundamentals exam info.

Здравейте! След като изгледах всички лекции, включително и Exam preparation лекцията (онлайн студент съм), не успях да разбера как точно се процедира на изпита. От подготовката разбрах, че ще трябва да пишем Bug report- и и сценарии. Искам да попитам хората които са били на изпита на 26-ти как точно протече изпита за вас, какво точно се иска от нас, за самия изпит и какво включихте в архива за предаване (репортите, тест сценариите или ?) и в какъв формат? 
Благодаря!

Тагове:
1
QA Fundamentals
NinaK avatar NinaK 21 Точки

Здравей,

И ние не знаехме, докато не отидохме. За мен лично беше малко пренебрегнат този въпрос, а в същото време се оказа доста важен. Аз процедирах като писах кейсовете в система за сценарии (TestRail), а бъговете в бъг тракинг (Jira). В архива качих единствено файл, който съдържаше линк за системата, с която съм работила, потребителско име и парола за достъп (и за двете). В същия архив добавих и .java файла за автоматизацията на тестовете. Не знам дали така трябваше, но така го направих.

 

Поздрави и успех на твоя.

Нина

 

1
IvanBlagoychev avatar IvanBlagoychev 2 Точки

Благодаря за отговора!
Поздрави!

0
adelayda avatar adelayda 36 Точки

Здравей, 

и за мен подготовката беше объркваща в това отношение. Според условието от проведения на 26-ти изпит:

"you need to find as many as possible! user-acceptance bugs,​ functional bugs, design bugs and  security bugs all ordered by severity. ​ Provide reproducing steps for each bug report. Consider using BDD."

Това са само bug reports според мен, без тест сценарии и т.н.

Другата част си е автоматизацията вече.

0
PepSize avatar PepSize 3 Точки

И аз мислех така, но след консултация тест сценариите са си изискване. Дано има съобразяване до някаква степен и липсата им не се вземе с голяма тежест. 

0
adelayda avatar adelayda 36 Точки

Здравей,

хич не ми се нрави да изискват неща, които не са описани по условие.

Все пак това си е официален документ. В предишните подготовки не съм срещала такова нещо.

Дано всичко да се изясни, защото прекалено много обърквания станаха околко тази инстанция на курса.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.