Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Добре дошли в WordPress курса в СофтУни

Добре дошли в WordPress курса в СофтУни. В тази категория във форума можете да задавате своите въпроси, свързани с курса, домашните, практическия проекти и всичко по темата WordPress, WP теми, WP добавки и изграждане на WP сайтове.

Можете да намерите всички учебни материали от курса на неговия сайт:

Успех с обучението!

Наков

Тагове:
2
WordPress Basics 27/03/2017 20:21:43
rado_vn avatar rado_vn 3 Точки

Здравейте г-н Наков,

защо лекциите от курса не са общодостъпни? Смисъл такъв аз съм още в началото и тепърва почвам Tech модула, но ми е много интересно това WordPress, а вие сега ме карате да чакам докато дойде време, че и аз да го запиша. А вие бяхте казали, че принципно не заключвате лекциите, освен ако лекторът сам не го поиска. frown

1
taewu avatar taewu 23 Точки

и при мен е така а уж НАКОВ каза ,че ще са общтодостъпни  старите лекций същто не се отварят

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Някаква грешка в сайта е. Трябва да са публични материалите от WP курса.

Наков

0
31/03/2017 01:52:21
rado_vn avatar rado_vn 3 Точки

Яко. Очаквам скоро да го оправите проблема с видеата. 

Поздрави!

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Здравейте, моят въпрос е: Как протича изпита за онлайн "студентите"?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Онлайн студентите също защитават практически проект, но може да го направят отдалечено, по Skype.

Трябва да покажат лична карта и да ни убедят, че демонстрират собствения си проект (не чужд).

Наков

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Супер! Благодаря! Че работата ми през май не позволява да отсъставм 2 дни, колкото минимум би било пътуването ми до София. Като наближи, предполагам ще уточните детайлите.

0
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

Здравейте,

За тези, които са онлайн в круса ще бъде ли качено видеото на човека от Superhosting от първата лекция?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

От Суперхостинг не са правили видеозапис. Нашият запис от стрийминг системата е счупен, защото лекторът е използвал Mac, а Mac машините не ползват стандартен HDMI протокол, ами някаква Apple тъпотия, която поради авторски права, не позволява записване. Накратко: нямаме запис. От Суперхостинг обещаха да пратят видео от същата тема, която ще водят в събота.

Наков

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

И аз ще чакам видеото на superhosting.

0
IlyaZhivkov avatar IlyaZhivkov 1 Точки

Аз също исках да науча повече за услугите им тъй-като работя по конкретен Web сайт който трябва да хостна. Къде ще бъде публикувано тяхното видео и кога ще можем да го гледаме?

0
Svilnassalevska avatar Svilnassalevska 25 Точки

Здравейте,

Като стана дума за импорт на бази, аз се опитвам да си импортна базата на блога, който досега беше на wordpress.com (защото разбрах по трудния начин, че безплатното скоро свършва и капацитета се запълва :)) и сега искам  да я прехвърля при superhosting, където е хостнат. При експорт от wordpress.com се изтеглиха 2 файла xml. При импорт първия се качва, при втория дава грешка и естествено липсва част от съдържанието. От superhosting ми казаха, че като излезе новата версия на wordpress 4.7.3 тази грешка ще се оправи, но не стана така. Сега не знам как да процедирам. Някой може ли да ме посъветва нещо?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Трябва да потърсиш за въпросната грешка инфо в Интернет. По принцип import / export в XML формат е старндартна функционалност на WordPress и трябва да работи.

Може да потърсиш и плъгини за WP import.

Наков

0
Losko avatar Losko 69 Точки

Здравейте.
До колкото виждам, за този проект не се изискват github проекти ?

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, няма да ползваме GitHub, тъй като WordPress по природа съхранява промените в своята локална база даннни, а не във външно хранилище.

Наков

1
Losko avatar Losko 69 Точки

Може ли целия сайт да бъде на Български език. 
(Не визирам сорс кода smiley laugh)

-1
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

Може ли да покажете редиректване на сайт?

Например имаме 2 сайта с подобни домейни (единият с .bg другият с .com), но първият не е завършен. Докато го правим, при изписване на името да се отваря другия. 

Може ли докато е редиректнат да се работи по съдържанието?

Това за предпочитане ли е пред неработещ, празен сайт с платен вече домейн и хостинг?

0
31/03/2017 16:30:25
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

От админ панела на домейн регистратора можем да се направи URL redirect запис в DNS зоната и така единият домейн да се пренасочи към другия.

Най-добре е докато работите по съдържанието, да ползвате subdomain, примерно beta.mydomain.bg.

Наков

0
Stenlym avatar Stenlym 7 Точки

.... п.п Редактирам се, защото не съм прочела внимателно "админ панела на домейн регистратора" . Горе-долу разбрах.

п.п.п Удачно ли е да отворим нова тема, където да обсъждаме проблеми по домашните или тук?

0
01/04/2017 20:30:01
PolinaTsvetanova avatar PolinaTsvetanova 3 Точки

Нормално ли е при добавяне на addon domain автоматично да ни добави и sub-domain, който не ни дава да изтриваме, освен ако не изтрием първо addon domain? 

Пример: добавяме mydomain2.bg като addon domain и автоматично се появява mydomain2.mydomain1.bg

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Да, така работи cPanel. Това не ти пречи на работата. Просто свикваш и не го забелязваш.

Наков

0
VasilKisyov avatar VasilKisyov 2 Точки

Здравейте,

Моля, да ми кажете как да изтрия wordpress от основната страница, искам да го инсталирам на subdomain, защото страницата още се разработва. Докато страницата още не е готова искам wordpress да е на subdomain. 

Ще съм Ви много благодарен, ако ми кажете и как да сложа картинка за under construction на основната страница.

Поздрави!

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Здравей,

Вместо да изтриваш WP от основната страница, можеш да ползваш Under construction плъгин, а междувременно да направиш отделна инсталация на subdomain и там да работиш. Ако пък решиш да го изтриеш, трябва да премахнеш директорията, в която е инсталиран, плюс базата, която съответната инсталация ползва. 

Това, което правя аз, е да работя върху локална инсталация без да имам Under construction site и след като съм доволен от него, да го кача на домейна му, като използвам плъгин, обикновено Duplicator, за целта.

0
VasilKisyov avatar VasilKisyov 2 Точки

Благодаря Ви !!! Страхотна помощ.

0
xsara avatar xsara 24 Точки

Може ли да позволите архивни разширения (7z, zip, rar) за качване на домашната работа?

0
07/04/2017 22:56:27
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.