Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

lera_13 avatar lera_13 1 Точки

Домашно задача 6 - negative tests

Успявате ли да локирате грешките по XPath. Аз успях да локирам само тази при празно поле за име:

By.XPath("//*[@id=\"pie_register\"]/li[1]/div[1]/div[2]/span")

Другите уж ги локирам, но постоянно ми гърми че не може да намери такъв еменент. Пример: Въвеждам 5 цифри за тел номер. Опитвам да локирам грешката: така var error = selenium.FindElement(By.XPath("//*[@id=\"pie_register\"]/li[6]/div/div/span"));

Някой може ли да ми помогне къде греша?

 

Тагове:
0
QA Automation
Iliev88 avatar Iliev88 39 Точки

Цъкни някъде встрани да ти изкара грешката скед като вкараш невалиден вход.

0
lera_13 avatar lera_13 1 Точки

Грешката/съобщението ми излиза. Но ме мога да го локирам. Нали трябва да се локира, след това да му вземем text-a и да направим assert:

            var error = selenium.FindElement(By.XPath("//*[@id=\"pie_register\"]/li[6]/div/div/span"));
            Assert.AreEqual("* Minimum 10 Digits starting with Country Code", error.Text);

Грешката ми е: ": Unable to locate element: {"method":"xpath","selector":"//*[@id="pie_register"]/li[6]/div/div/span"}"

                                                                                                        

0
Iliev88 avatar Iliev88 39 Точки

Грешката/съобщението как го изкарваш?

Пусни драйвъра да кликне някъде встрани след като въведе невалидния вход.

0
lera_13 avatar lera_13 1 Точки

Благодаря, разбрах си грешката. Сработи твоята идея.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.