Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

divoom12 avatar divoom12 37 Точки

[Homework] JavaScript Basics - Development Introduction

Здравейте. Ето задачите от първото домашно по JavaScript. Не съм слагал демота, понеже е лесен кода.

  1. Home Town: HTML + JS
  2. Numbers 1...10: HTML + JS
  3. Current Time: HTML + JS
  4. Circle Area: HTML + JS
  5. Decimal To Hexadecimal: HTML + JS
  6. **Tic-Tac-Toe  Falling Rocks Game: soon
  7. ***Analog Clock: soon

Приемам критики laughing

Поздрави.

22
JavaScript Fundamentals 12/03/2015 11:48:27
Yulia avatar Yulia 1346 Точки
Best Answer

Ще споделя и моите решения, вдъхновени от лятото :}

Live Demo може да видите ТУК на всяка задача - това е "навигацията" към тях.  А ТУК е кода в GitHub.

Какво по-различно? Поиграх си с първата задача : D Стори ми се обидно лесна и затова се разрових да видя как мога да използвам гео-локация за да се определи местоположението на човека и да покаже неговия град. По някаква причина обаче не работи на Mozilla и добавих едни тъпи проверки за браузър там.

На другите задачи съм писала самите фунцкции в js файлове, а извикването им с подадена стойност - в отделен скрипт в html-а, защото смятам, че така е по-правилно да става - да се разкачат действията на програмата.

И, разбира се: морското вдъхновение е морският шах, където си рисувате на пясъка : 3 Далеч не е както исках, но по някаква причина страшно се разваля качеството на изображенията в web-а ии не става толкова реалистично, колкото е оригиналното изображение. С малко анимации ще стане красота, но това е за сега. : )

9
ZvetanIG avatar ZvetanIG 907 Точки

Браво колега, справил си се добре! Само искам да обърна внимание за втора и трета задача където JavaScript кода трябва да се изпълни през Node.js.  

Например в конзолата пишеш >  node numbers.js  и получаваш резултата.

 

Ето и моето  Tic-Tac-Toe  - Внимавайте да не ви бие компютъра!!!

Demo - JS  (подобрена версия)

12
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

numbers.js - това коя конзола трябва да се изпълни .... на браузъра или на OS ... или и двете ...

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

@DimitarYotov

При JS забрави за конзолата на OS :) Когато става дума за конзола на тема уеб по подразбиране се има предвид в браузъра.

5
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

А как се получава това?

2
shan0 avatar shan0 53 Точки
  • Home TownHTML JS
  • Numbers 1...10JS
  • Current Time:  JS
  • Circle AreaHTML JS
  • Decimal To HexadecimalHTML 
  • **Tic-Tac-Toe: TO-DO!
  • ***Analog Clock: TO-DO!

Ето малко решения и от мен cool

8
Desso avatar Desso 146 Точки

Хубава домашна, ама на втора задача принтираш числата от 0 до 10 вместо от 1 до 10. Някой педантичен проверяващ може да ти вземе точки за това ;)

1
shan0 avatar shan0 53 Точки

Благодаря за забележката, не съм обърнал внимание :)

0
nakov avatar nakov SoftUni Team Trainer 5294 Точки

Колеги, оказа се, че по невнимание съм дублирал задачата за часовника (последната - Analog Clock) от курса по HTML & CSS. За да не я правите 2 пъти (веднъж в HTML & CSS курса и веднъж в JavaScript Basics курса), я смених с играта "Falling Rocks". Тя ще ви е по-интересна, защото блошинството от вас за я писали конзолно на C# и сега може да я направят на JavaScript с по-хубава графика.

Изтеглете си от сайта последна версия на домашното от първата тема по JavaScript Basics.

Извинявам се за неудбството от промяната.

7
kyamaliev avatar kyamaliev 209 Точки

Наков, здравей,

Принципно възможно ли е да се изпраща имейл до всички студенти при промени в домашните, дори да е само с гол subject - "промяна в домашното за еди какво си?"

Според мен ще е удобно за всички, които си четат мейлите :), стига на вас да не ви е много занимавка.

По C# basics за едно от домашните имаше промяна и го разбрах чак при проверките, когато видях, че номерацията на задачите не съвпада с моята.

Поздрави,

Косьо

 

6
lostm1nd avatar lostm1nd 121 Точки

Здравейте,

Ето ги моите решения на задачите от тази тема.

Тъй като последните две задачи са по-интересни пускам и демо към тях ;)

Tic Tac Toe Game

Analog Clock

Ако ви харесат картинките за часовника може да ги ползвате. Не съм ги рисувал аз, но ги нарязах и си пасват добре.

 

6
iuli1478 avatar iuli1478 49 Точки

Здравейте как става пускането на програмата през това node.js ? Инсталирах го пиша node и името на скрипта в случея "node numbers1to10.js" и ми излизат някви три точки със секи ентер нов ред от трите точки. Скрипта numbers1to10.js е

"

for (var i = 1; i <= 10; i++){

      console.log(i);
}

"

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

почти съм сигурен че това "node numbers.js" трябва да се прави в cmd и там да излизат числата ....

ама ще го пробвам по късно ... 

 

ааа вече съм сигурен ... според видеото за JavaScript Инструменти

2
iuli1478 avatar iuli1478 49 Точки

е то нали node.js си има собствена конзола не трябва ли в нея ?

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

ами при мен как стана ...

отворих Node.js command prompt

cd до numbers1to10.js

node numbers1to10.js 

 

copy/paste на скрипта: - няма function... само това е 

for (var i = 1; i <= 10; i++) {
console.log(i);
}

 

всъщност може и да са си във функций...просто трябва да ги викаш ... :D

0
TsvetozarNikolov avatar TsvetozarNikolov 22 Точки

Колеги още една гледна точка на първото домашно ТУК :-).

1
BoYaN avatar BoYaN 336 Точки

Здравейте колеги,

това са моите решения на първите 5 задачи:

01. Hometown - html / JS
02. Numbers1to10 - html JS
03. CurrentTime - html JS
04. CircleArea - html JS
05. DecimalToHexadecimal - html JS

Всякакви критики и препоръки са добре дошли.

Тъй като доста от коментарите са около Node.js, реших да напиша една статия, как аз го ползвам за изпълнението на 2-ра и 3-та задача от това домашно. 

Поздрави

16
vvulevv avatar vvulevv 51 Точки

Благодаря, че си обяснил разбираемо в html-a на задача 02. Numbers1to10 как става пускането с node.js. Поздрави! :)

1
zornitza_gencheva avatar zornitza_gencheva 28 Точки

Благодаря за статията,

много ми помогна!

1
Aluin avatar Aluin 76 Точки

Ей супер за статията.. благодарско!

0
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Здравейте, колеги!
Ето и от мен решения на последните две задачи:
(Първите няма да ги публикувам, защото взаимствах на места и от мненията преди моето)

6. Tic-Tac-Toe - Demo
7. Falling Rocks - Demo


15
coaster avatar coaster 412 Точки

Здравей, може ли да ги качиш някъде, за да ги пробваме, нещо като демо? Интересни са ми, особено Falling Rocks! :)

1
bangelova avatar bangelova 48 Точки

Готово, добавих и демо версии :)

0
aslv1 avatar aslv1 304 Точки

Здравей!

Поздравления за реализирането на последната задача!
Доста трудно се вземат снежанки laughing

 

5
gudov avatar gudov 274 Точки

Е, ти си я направил по хитрия начин с 2 player-a laughing

0
DimitarYotov avatar DimitarYotov 75 Точки

.... "Players play one after another." .... 

срещу cpu ... един рандом .... ако е празно пляскай X, else върти рандом докато ти дойде акъла и налучкаш 

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.