Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Jordan_Dobrev12 avatar Jordan_Dobrev12 336 Точки

Подръжка на лаптоп

Здравейте, предложете някакви съвети как да си запазим живота на един лаптоп по-дълго ?

1. На колко време трябва да бъде преинсталиран ?

2. На колко време трябва да бъде почистван (До колкото знам поне на 6 месеца трябва да се почиства от прах)

Интересуваме да знам какви мерки да предприема , че покрай Visul Studio лаптопа ми се е напълнил с прах и е станал фурна , а пък не искам да откаже сега.

 

0
Общи приказки 03/04/2017 18:52:42
Sim0o0na avatar Sim0o0na Trainer 567 Точки
Best Answer

Наблюдавай интензитета на загряване и евентуален звук от вентилатора. Това колко често трябва да се чисти, според мен, е крайно относително - зависи от средата, как го ползваш (дали си лежиш с него върху тъкани например - конкретизирам власинките, които спомагат за замърсяването, средата - чистотата у вас и навън, ако го ползваш извън вкъщи и т.н). Редовна смяна на пастата на вентилатора, а и самия него при нужда и почистване на няколко месеца определено би му спасило година-две :)

1
b.yordanov avatar b.yordanov 146 Точки

Ако при visual studio става на фурна давай го да го чистят основно и се ориентирай за новичък. Аз веднъж така имах emergency полет до софтуни да сменяме прегрял лаптоп на изпит, не е готино :)

2
ivaylokostov87 avatar ivaylokostov87 14 Точки

Колегата е прав. Трябва да се направи основна прифилактика  и според мен, което касае и смяна на контактната паста на процесора. Ако лаптопа се затруднява с изпълнението на задачите, сега е много "модерно" да се подменят старите твърди дискове (HDD) с доста по-новите и бързи SSD, което указва сериозно положително влияние върху производителността на цялата система, а ако има и малко повече RAM памет...още по добре :)

1
03/04/2017 20:17:19
Victuss avatar Victuss 18 Точки

Няма нужда да се подменя HDD. Може на мястото на записвачката да се сложи SSD в caddy(кутия с размерите на записвачката). На HDD се съхраняват големи файлове, на SSD-то са операционната система и инсталираните програми. Ако е по-старичък лаптоп, може да поддържа само SATA 2 и да не получиш пълната производителност на SSD-то. Но пак има смисъл от ъпгрейд.

Относно почистването е добре да се прави поне веднъж годишно. Смяната на термопаста на процесор( и видеокарта, ако има) може и веднъж на две години, ако е качествена. Април/май е най-подходящото време. Така пастата е прясна по време на летните жеги.

2
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.