Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Valleri avatar Valleri 304 Точки

[Exam Problems] Java Basics - OddEvenSequence Problem

Здравейте,
имам въпрос относно кода ми на задачата от заглавието.

Това е тя : http://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/13#2

Решението ми дава 60 точки: http://pastebin.com/E4g0cX3H

Всички тестове, които измислих в Eclipse си показват коректен резултат, но явно нещо пропускам....

Тагове:
0
Java Advanced
kristinapetkova avatar kristinapetkova 11 Точки

Здравей,

 

Не съм анализирала кода ти детайлно, но ето два теста, които не минават:

(0) (5) (7) (2) (0) (5) (0) (7) (2) (4) (9) -> дава 7, а е 5

(0) (0) (0) (0) -> дава 5, а е 4

 

За да мине втория тест мога веднага да ти кажа къде е проблема, с това ще ти мине още един тест, но ти и сам ще го намериш, сигурна съм (: 

 

Колкото до първия - съвсем случайно го набрах, и така се получи, може и да бъркам, поправи ме. 

Също така относно производителност - предполагам, че няма нужда от два цикъла, можеш още докато parse-ваш да проверяваш, пазейки предишния елемент в някаква променлива.

 

Поздрави и успех!

 

1
salih1f1 avatar salih1f1 188 Точки

Здравейте. За да не отварям нова тема ще пиша тук. При мен се получава нещо интересно което не мога да разбера. При Input-a на 5ти тест в judje ми дава грешка. При въвежане на  (1) (0) (0) (0) (0) (0) (0) (1) получавам 8 а според системата би трябвало да получа 7. А реално дължината е 8 тъй като 0 е и Odd и Even. Ще се радвам ако получа някакво разяснение.

Поздрави. 

0
25/08/2014 14:54:22
crazy7 avatar crazy7 177 Точки

Вярното в случая е 7 , защото:

(1) - нечетно

(0) - четно

(0) - нечетно

(0) - четно

(0) - нечетно

(0) - четно

(0) - нечетно

(1) - нечетно

 

 

1
Filkolev avatar Filkolev 4482 Точки

7 трябва да е отговорът. Имаш два варианта:

(1) (0) (0) (0) (0) (0) (0) или

(0) (0) (0) (0) (0) (0) (1)

Но всички числа заедно не образуват нужната поредица. 

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.