Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

gangov avatar gangov 22 Точки

C# под линукс?

Здравейте колеги, искам да Ви попитам дали някой от Вас учи и пише упражненията си, използвайки някоя Линукс дистрибуция. Ще се радвам, ако има такива да кажат и какво използват.
2
Programming Basics
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Здравей колега,

Виж  Mono Project

Мисля, че Наков да го споменава в едно от видеата.

Лично не съм го използвал, но скоро ще пробвам.

Поздрави

3
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки
А дали ще е разрешено на изпита?

П. С. Да, точно защото гледам лекциите и чух за "на ваша отговорност" питам, този израз е обезпокояващ. Освен това, може да е обсъждано нещо извън времето за запис, аз съм само онлайн формат.
1
beBoss avatar beBoss 507 Точки
Ще е разрешено, но на твоя отговорност! И това беше казано многократно. По-добре излгедайте лекциите, както трябва, защото всичко е обяснено в тях. Най-добре си пусни виртуална машина с windows и няма да имаш проблеми, понеже net framework-a(mono), в линукс не е напълно работею, т.е. не всичко е пренаписано от ентусиастите и може нещо да не работи както в windows. Затова и отговорноста си е твоя.
0
scinetic avatar scinetic 40 Точки
Да, разрешено е на изпита.
0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки
Много хубаво, а някой може ли да препоръча дистрибуция? По възможност някоя, която не поддържа шпионския софт. :) Аз досега съм работил главно на Дебиан и Убунту. Тези дни ще се заема с лаптопа и може да напиша ръководство (няма да е кой знае какво, но пък и няма да е без нищо).
0
frowstyl avatar frowstyl 5 Точки

@ZloboMiR, мога да ти препоръчам Linux Mint. Много добра дистрибуция, много лека и удобна за работа.

1
WhatTheFoxSay avatar WhatTheFoxSay 61 Точки

ZloboMiR

Е то под линукс без да ти се иска трудно или почти невъзможно е да ти се лепне шпионка. Като цяло линукс си е линукс, дали Debian, Ubuntu или red had ще е все тая... като нали говоря за масовите дестрибуции. 

Иначе като цяло за разработчици навсякъде по мрежата препоръчват Ubuntu, но софта, който би си инсталнал там, ще можеш да го сложиш и на друга дистрибуция. 

Хайде, успех!

0
LinAdmin avatar LinAdmin 78 Точки

Ubuntu бих ти го препоръчал и аз.

Осланям се на един коментар на Линус Торвалтс, който казваше нещо от сорта (не помня конкретните думи), че със операционната система не се работи и че тя трябва да е прозрачна за потребителя. Работи се с приложенията. А Ubuntu има доста борати repo-та и когато нещо ти трябва се инсталира с една команда, не трябва да търсиш зависимости, библиотеки и т.н. И това помага да се работи доста плавно, без да се налага да спираш работата си и да се отплесваш.

Освен това, Ubuntu е една от най-много използваните desktop дистрибуции и документацията му е обширна и най-често се поменава в дискусиите и форумите.

От към отрицателни страни съм чувал, че много омазвал зависимостите, инсталирал разни ненужни пакети и т.н.

0
ZloboMiR avatar ZloboMiR 50 Точки
Не говоря за "неволно лепване" на шпионка, а за съвместимостта на "шпионския софтуер", споменат от Наков, който е задължително да се инсталира по време на изпита. :) 
0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Под "Шпионски софтуер" имаш предвид програмата, която следи дали не ползваш "помощ от приятел" :)

0
vladislav_hadzhiyski avatar vladislav_hadzhiyski 66 Точки
C# като част от .NET платформата работи само под Windows. Под Линукс може да пробраш с Mono, но незнам дали нещата са толкова прости колкото под Windows.
0
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Има една програма Wine за Linux, която подкарва Windows приложения без нужда от стартиране на виртуална машина. Ето каквоа намерих за съвместимостта и с Visual Studio 2010. Цъкни ме!

0
gangov avatar gangov 22 Точки

Ползвам monoDevelop и съм доволен от него. Не ми е направило впечатление нещо да не работи, ама и все пак пиша прости програми - тия от уроците.

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Колега за операционна система бих ти препоръчал Ubuntu 13.10 +  Mate за графична среда. MonoDevelop работи добре, единственият минус е че няма  някой от благинките на VisualS Studio.

0
gangov avatar gangov 22 Точки

На него съм, чакам 14.04 LTS

0
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки

Ъпгрейдите при Ubuntu обикновено са болезнени или ще ти затрият някой път за програма/папка/файл или програмите ще започнат да крашват или нещо друго ще се скапе. Затова ти препоръчвам да си седиш на текущата версия, поне първите 2-3 месеца докато си оправят бъговете.

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.