Софтуерно Инженерство
Loading...
+ Нов въпрос
CvetanPetkov avatar CvetanPetkov 47 Точки

Wordpres localhost to internet

Ще ни покаже ли г-н Наков как да качим и подкараме готовия си сайт, който сме разработили на компютрите си? Струва ми се, че в програмата на курса не е отбелязано, а едно хубаво обяснение (дори в отделно видео) ще ни е от полза.

Тагове:
0
WordPress Basics
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Препоръчвам ти плъгина Duplicator. Това е методът, който ползвам аз, а това са стъпките:
1. Create a database on your hosting account and remember the username and the password.
2. Create a domain/subdomain.
3. Create the installer and the zip file using the Duplicator plugin.
4. Transfer both files to the folder of your new domain/subdomain.
5. Run the installer from subdomain.mysite.com/installer.php, where "subdomain" is the name of your new subdomain.
6. Follow the installer and enter the credentials.
7. Visit your site.

2
xsara avatar xsara 24 Точки

Един коментар по темата, поправете ме ако бъркам.

Когато създам сайт през localhost, и той никога не е качван на live site, не може да тръгне на live заради въведените в базата вече URL: http://localhost/flydnes/

На Live site дава Falied Database connection

Ако знаете как да се справя с това без наново да създавам сайта на Live, ще съм ви благодарна да ми кажете.

0
YavorSpassov+deleted! avatar YavorSpassov+deleted! 133 Точки

Ако прехвърляш сайта на сървър без плъгин, трябва да прехвърлиш и базата, и да смениш всички URLs в нея с find and replace. От друга страна, когато ползваш плъгин, като горния, той прави това "упражнение" вместо теб.

1
xsara avatar xsara 24 Точки

Благодаря много за разяснението.

Аз пробвах ръчно със смяната на линковете в базата но не се получи. Ще пробвам с тула Duplicator.

0
PolinaTsvetanova avatar PolinaTsvetanova 3 Точки

Аз пробвах също с програма - FileZilla. Доста е удобно прехвърлянето и в двете посоки. Сайт от хостинг сваляш в избрана папка на лаптопа само с драгване, както и обратното.

0