Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

TvaOnova avatar TvaOnova 8 Точки

Лаптоп за Софтуни

Здравейте,

Предполагам има още 1000 такива теми във форума, но все пак да питам. Налага ми се да си купя лаптоп и въпроса ми е какъв лаптоп ще ми трябва? Ще имам ли нужда от i7 - 4 ядрен? Хубава видео карта? SSD? 16 RAM?  Или с една дума, нужно ли е да се изхвърлям с покупката на лаптоп или и нещо по-евтино ще ми свърши работа?

Благодаря предварително!

П.С Лаптопа ще се използва предимно за софтуни, гледане на филми, клипове и от време на време играене на игри .

Тагове:
0
Общи приказки
Sim0o0na:
Отговорено е.
dZf1aeA-ick.36 avatar dZf1aeA-ick.36 169 Точки

На първо място гледай да има SSD. Даже бих казала, че е по-важно от i7-ца с 4 ядра. За игри.. и особено по-тежки не разчитай на лаптоп, колкото и бюджет да отделиш. И все пак, щом ще има и игри, бих те насочила към Acer Aspire V15/V17 Nitro, Acer Aspire VX5 (с новите kaby lake процесори и 1050 видеокарта) или някой Asus ROG, Asus FX серия. Но не очаквай някои извънземни фреймове.. Ако се колебаеш, има доста ревюта в ютуб, в гугъл като статии, даже и на български специално за тези модели. Аз имам Acer Aspire V3-571G от близо 4 години и съм страшно доволна. До 2000 лв. можеш да си вземеш доста прилична машинка, повече пари не мисля, че са нужни. :)

2
cvetomirG avatar cvetomirG 132 Точки

За какво ти е i7???? i5 е перфектен, i7 е по-скоро за видеообработка, вижъл студиото рънва на I3 дори без пречки.

 

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравейте,

съгласен съм с колегите , че лаптоп за игри не е добър избор и при това  i3 || i5  вършат работа . Има обаче и още възможни приложения като виртуални машини, където i5 с 8Gb(RAM) e минимума.  SSD е задължително и там също има особености.Всички съвременни дискове са с интерфейс SATA3 само че, много малко от тях достигат и половината от теоретично възможната скорост на стандарта.Моят съвет - проверете с какъв диск Ви предлагат машината и потърсете тестове в мрежата.

Примерно диска (Hynix Canvas SC300 512GB M.2) на Acer Aspire VX5 , който колегата предлага е малко над средно ниво:

http://www.tomshardware.com/reviews/sk-hynix-canvas-sc300-ssd,4328-3.html

Успех!

0
12/04/2017 10:27:12
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.