Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Wanker avatar Wanker 15 Точки

Упражнението върху ООП

Здравей, Жоро,

в dropbox папката си беше направил един файл exercise-plan.txt, в който имаше план как да протече упражнението, но не остана време за:

- exceptions and exception handling

- building and using library files (static & dynamic)

Ще ги говорим ли тези неща в следващите лекции, защото ми се струват интересни.

Поздрави.

Тагове:
0
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки
Best Answer

Здравей,

Като цяло ми се иска да стигнем до тези неща, но честно казано не виждам кога може да се случи.

Exception handling-а като цяло е по-важен, но и сега материалът е доста, а те не са някаква особеност на C++ и работят горе-долу по същия начин както и в други езици - тоест основните принципи можете да ги научите и от курс по C# примерно. Може би ще опитаме да поговорим за тях в лекцията за C++11 ако остане време, но не мога да дам обещания.

За static and dynamic libraries почти със сигурност няма да говорим, макар че ми се искаше. Това вече не ви е essential за да пишете c++ код, а е много зависимо от операционната система и от IDE-то което ползвате. Ако остане време накрая на някоя лекция мога да ви покажа някакво бързо демо, но не повече от това най-вероятно.

Поздрави,

Жоро

2
Wanker avatar Wanker 15 Точки

Мерси за отговора, дано наистина остане време (колкото и малко да е :)).

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.