Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

krasio12356 avatar krasio12356 19 Точки

C++ 5 задача за шаха

Не може ли да се увеличи срока с още една седмица. Има много правила в шаха. Рокади, пешката като става царица или кон. 

Или поне два три дена да се удължи

Тагове:
2
C++ Programming
georgi.stef.georgiev avatar georgi.stef.georgiev 921 Точки

За тази задача е достатъчно (ако не ви стигне времето) да напишете движенията на фигури без да обработвате по-сложните положения като рокади, шах, пат и т.н. - това го пише в началото на файла със задачите. Тоест приемливо е да напишете просто играта до ниво до което могат да се местят фигури спрямо тяхната си схема на движение, ограничена спрямо фигурите на полето (например да не можете да прескачате пешки с офицер) и с базовото взаимодействие на фигурите - една фигура не може да отиде при друга от същия цвят, а може да отиде при друга от различен цвят, като другата бива премахната от играта.

Като цяло съм против увеличаване на срокове, защото все някой остава ощетен така:

- ако увеличим с 2-3 дни ощетяваме хората, които работят и не могат да решават през седмицата

- ако увеличим с цяла седмица ощетяваме хората, които са си жертвали свободното време за да свършат домашното навреме

- освен това от утре ще ви дадем judge assignment 2 (най-вероятно само като условия, а judge системата ще пуснем по-нататък) и всяко домашно, което тече тогава на практика ви отнема от времето за judge assignment 2, който като цяло е по-важен

В този конкретен случай (и само в него) съм склонен да увелича срока с 1 ден, защото понеделник е почивен ден (т.е. не ощетяваме много работещите), а днес е семеен празник и много хора ще искат да го прекарат с роднини. Само това не би било достатъчно, но тази задача е важна за упражнение на ООП, защото покрива почти всичко учено до тук. Така че заедно с почивните дни, това накланя везните.

Така че увеличавам срока с 1 ден, т.е. до понеделник вечерта. Само този път и само заради причините от горния параграф.

Поздрави,

Жоро

 

P.S.: отново напомням, че утре няма лекция, за всички които четат тази тема

1
MartinBG avatar MartinBG 4803 Точки

Бях я отписал тази задача, че все не ми оставаше време, но като видях бонуса от 1 допълнителен ден, се мотивирах да я почна... И така цяла нощ, като през повечето време се боричках със синтаксиса на езика. Всъщност, 4-та ми се струва с една идея по-сложна, но може и да е защото съм я развил по-добре и затова да ми се получи без излишни драми 5-та...

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.