Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

xsara avatar xsara 24 Точки

Invisible folders and files using Visual Studio 2017

Здравейте,

Може ли някой да ми каже къде мога да намеря настройката, която скрива празни създадени папки и класове?

Добавяйки нова папка без да има нищо в нея и/или добавяйки празен клас към нея - веднъж ми я скрива друг път не в Solution explorer

Не можах да открия от къде може да е проблема.

Предполагам е някаква настройка, но не знам къде да я търся. Ровичках но не открих.

Единственото, на което попаднах е View All Files в Solution explorer и Include/Exclude from Project в меню Projects избирайки съответната папка или клас в Solution explorer. Но това не ми решава проблема.

Искам да разбера защо ми ги скрива?

https://i.imgur.com/7PrS9ED.png

Тагове:
1
QA Automation 16/04/2017 10:34:51
msmilkoff avatar msmilkoff 338 Точки

По принцип Visual Studio скрива папките .vs, bin, obj и т.н., защото не съдържат никакви редактируеми файлове. Дори да ги изтриеш, ще се генерират при следващо стартиране.

Относно твоята създадена папка AutomationPracticePage - единственото обяснение е, че не е добавена към проекта. Би трябвало да стане с Include in project, но щом не става, пробвай да дадеш Include in Project на parent директорията, т.е., в твоя случай това е папката Pages. След това rebuild на проекта и рестарт на VS. Ако пак не стане - или е бъг, или изпускаме някакви други детайли.

0
uzunovz avatar uzunovz 61 Точки

Привет,

Скритите папки са създадени извън солюшуна, през уиндоус експлорър или друг едитор. Служебните папки, които студиото създава също са скрити, защото то си ги създава. Всичко, което е в тях не е част от солюшъна/проекта.
Опциата Show all files важи за всеки прект по отделно - тоест може веднъж да е пусната, другпът не, ако има повече проекти в солюшън. При проекта на снимката е само един.

За да се виждат винаги, трябва да се създават през solution explorer и то в папки, които са видими. Тогава няма да може да се скрият с Show all files

За да могат да се скриват и да не са част от проекта, трябва да се създадат извън студиото.

Съветът ми е да създавате файлове само в студиото и само видими. Ако някой друг отваря проекта ще се обърка, защото никой не гледа файлове, които хем са в логиката на проекта хем не са включени в него.

Ето пример с разкриване на папка от скрииншота:

  1. Десен бутон на Registration проекта - Add/Existing item
  2. отивате до файла Pages/AutomationPage.cs и го избирате.
  3. Трябва да е видим вече заедно с папката и да е част от проекта.

единствен начн заскриване без изтриване, за който се сещам, е:

  1. Затваря се солушъна в студиото
  2. Прези уиндоус експлорър се изтрива реда отговарящ за файра от проектният файл разширение .csproj
  3. Редактира се внимателно с текстов редактор. В формат XML е е чувствителен на гришки. Най добре е да имате резервно копие.
  4. Лесно се вижда дървото от файлове на проекта и може да семхнат тези, които искаме даскрием.


Дано да е полезна информацията. Успех!
 

 

1
16/04/2017 12:13:37
xsara avatar xsara 24 Точки

Благодаря ви за съветите, но коментара на msmilkoff "По принцип Visual Studio скрива папките .vs, bin, obj и т.н., защото не съдържат никакви редактируеми файлове. " ми се струва най-близък до моя случай. и папката и файловете не бяха редактирани (нерадактирано съдържание) само името на файла беше променен. Затова предполагам, че това може да е причината да ги скрие. Иначе успях да ги направя видими с Include into Project

1
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.