Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Дайте Вашето мнение за системата за оценяване на Online и Присъствена форми за обучение.

До колкото разбрах, ако си присъствена форма на обучение 20% от оценката за курса е от предадените ти домашни и 80% от практическия изпит, а когато си онлайн форма на обучение 100% от практическия изпит, като и при двете форми имаш шанс да получиш и бонус ако си активен във форума. По този начин при един и същ резултат (който не е максимален брой точки) на практическия изпит и еднакво добре написани домашни, студента присъствена форма на обучение ще има известно предимство и моето лично мнение това не е много справедливо. Понеже аз съм онлайн форма на обучение и допускам че може да съм субективен, бих искал да чуя и други мнения на колеги онлай и присъствена форма на обучение.

0
Общи приказки
dentia avatar dentia 362 Точки
При онлайн форма на обучение пак можеш да събереш бонус точки отвъд 100те процента на изпита. Мисля, че онлайн е предназначен предимно за работещи и вече навлезли в сферата на програмирането и за да не се занимават хората с излишни неща, се вземат предимно резултатите от изпитите... поне това разбрах от инфо деня.
5
ivaylo.yanchev.5 avatar ivaylo.yanchev.5 80 Точки
Точно така! Идеята за онлайн хората е, че могат и да НЕ пишат домашни и това няма да им навреди. Това е компенсирано от факта, че писането на домашни няма и да им помогне (говорим само за оценката!). Аз също съм онлайн, пиша си редовно домашните и мисля, че системата е справедлива.
1
Tr00peR avatar Tr00peR 566 Точки

По мои сметки при един и същ резултат на изпита, оналайн хората са облагодетелствани. Защото тези 20% ги взимаш ако всичко по домашните и проверките ти е точно. Ако обаче не всичко ти е оценено добре всимаш под 20 %. Така общия резултат (например при перфектен изпит) ти е 80% + процентра от домашни, който ако не е пълен става под 100. Докато онлайн студент с перфекте изпит има 100%.

По прости сметки какъвто и да е резултата на изпита, ако онлайн и присъствен имат равен, е по-добре за онлайн човека.

Въпреки че пресметнах тези неща предварително, се записах присъствено, защото смятам, че ще ми е по-полезно :)

3
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки
Напълно подкрепям, колега! Който се цели в топ местата е по-облагодетелстван ако е онлайн, защото на домашните никога не може да имаш пълен брой точки, няма как всички да са ти дали пълни оценки.
1
Lyubo avatar Lyubo 172 Точки
Според мен си в грешка, обратното е. При пет решени и най-вече верни задачи присъстващият и онлайн студент получават едни и същи оценки 500 точки за 5 задачи. Съмнявам се че някой ще ти отреже от оценката защото не си предал 1-2 домашни или си получил слаба оценка на някое от останалите. Домашното се дава за да може лектора да е сигурен че ти се упражняваш в вас, за онлайн хората нямат домашно защото повечето от тях вече знаят нещата и са се записали само заради дипломата. От друга страна ако присъствено-онлайн студентите изкарат по 250 точки на изпита, присъственият студен ще получи бонус до 20% от домашните, а онлайн студента ще пие една студена вода.
 



1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки
Lyubo твоята логика е много близка до моята, тъкмо се бях отчаял, че само аз мисля така :). Но както се казва по филмите "...истината е някъде там...". В крайна сметка, трябва да се съгласим с kiko144 "...Такава е системата и трябва да се съобразяваме с нея,...".
0
kiko144 avatar kiko144 795 Точки
Има много гледни точки, и всяка може да се определи като несправедлива или справедлива. Става въпрос, че онлайн студентите или нямат време или имат някакви знания. Ако ти си начинаещ, и искаш да си пишеш домашните и да получаваш бонус за тях, трябваше да се запишеш присъствено.Като цяло аз мисля че е справедливо, защото примерно от твоята гледна точка си ощетен, но представи си сценарии в който не всички които са присъствено ще получат максимален брои точки на домашните.Такава е системата и трябва да се съобразяваме с нея, защото няма как да я променим. Както се съобразяваш с държавните университети които приемат еднакъв брой момичета и момчета в някои специалности... Това честно ли е ?  Все пак ти ако седнеш да учиш, направиш си всичките домашни сам, и се подготвиш добре за изпита, мисля че няма да са от значение тези 2-3 точки разлика.
1
milen8204 avatar milen8204 296 Точки

Благодаря за отговорите на всички.

kiko144 Това, че правилата са такива няма спор. Аз съм начинаещ и нямам много опит със системата за оценяване, но на пръв поглед ми се видя не много честна и за това бих искал да чуя и други мнения.

До колкото за държавните университети... мисля, че няма човек в SofUni, който да мисли че не са под всякаква критика.

1
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

Ще използвам тази тема да попитам ,как се разбира дали просто си си взел изпита , или си го взел с Excellence ?Има ли някакъв измислен критерии за това ?

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Точните критерии обикновено се формират след изпита на база общите резултати. Ако си вземеш изпита 500/500 можеш да бъдеш сигурен, че го взимаш с Excellence. Ако го вземеш с 400, зависи. Може пак да е с Excellence а може просто да е взет. В крайна сметка зависи от резултатите на другите.

0
wintersun1993 avatar wintersun1993 114 Точки

Ами доколкото знам като ти дават сертификат се гледа кое си взел с Excellence и кое не .. на C# basic имам 406 точки ,което 5,49,на Java Basics също не съм с мн.добър резултат ... Искам ако е възможно да знам от сега за да мога да ги оправям , тъй като целта ми е Excellence по всичко.Сега има ли начин да разбера дали C# ми е с отличие ?

0
HPetrov avatar HPetrov 822 Точки

Над оценката ти в профила трябва да пише. Ако си Excellence ще пише "Отличие" отгоре. Ако нищо не пише значи ти е просто взет.

0
Bobosam avatar Bobosam 185 Точки

Хора стегнете се малко... Решили сте да учите или да броите точки...Правата и възможностите на онлайн обучението и присъствената форма са точно и ясно определени както и цените ...Въпрос на избор. Не виждам защо се обсъждат. Ако ще се бориш за точки смисъла е единствено ако целта е стипендиант. Не виждам как ще си стипендиант с онлайн форма на обучение.

1
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

Ами ако има допълнителна възможност за взет/взет с отличие според точките от класиране (защото и това е възможно освен само изпит), тогава нямат ли значение точките за всички ?

0
kasskata avatar kasskata 492 Точки

ако си с отличие на изпита или с много собър резултат (70%+) дори да си паднал от Марс пак си получаваш добрата оценка (5-6).Тези бонуси са за тези които се чувстват добре да споделят опит и да помагат на изпадналия ученик да се издигне.

Не се панирай толкова за 1-2%. :)

Just keep coding 

Regarts

0
Samuil.Petrow avatar Samuil.Petrow 1550 Точки

@kasskata, Съвсем друго имам предвид, ясно е това за изпита, но ако нямаш - имаш възможност да си вземеш курса по класация примерно, защото си участвал в отборна, а тя е била много проценти.

0
Devforce avatar Devforce 16 Точки

Колеги, моля ви не слагайте всички онлайн присъстващи в графа работещи в ИТ сферата. Масово виждам и чета, когато има подобни въпроси, всеки втори да казва те онлайн хората са специалисти и само заради дипломата са записани. Казвам не всички, а доста голяма част дават това мнение. Мога лично за мен да ви кажа, че записах мартенският курс онлайн, поради простата причина, че работя, имам семейство и дете и нямам физическата възможност да запиша присъствено. Поради тази причина и ред други, като ангажименти и липса на достатъчно свободно време, не успях да покрия всичкият материал, както и всички домашни и просто пропуснах изпита. Живот и здраве, ще чакаме септемврийският, като през това време си наваксвам изпуснатото и си се самообучавам. Така, че не всички онлайн записани сме ИТ експерти без дипломи. Колкото за системата за оценяване според мен, след като екипа на СофтУни е преценил, че така е удачно, аз им имам доверие. Все пак са хора с дългогодишен опит в обучението на кадри, не мисля, че биха измислили нещо, което не е тествано до сега. Може и да греша. Извинявам се ако е така. Иначе като цяло и аз не бях доволен в началото най-вече заради това, че домашните не са задължителни и не носят точки. Но все пак за упражнение си е идеално. Така, че в крайна сметка какво значение имат бонус точките ако отидеш на изпита и си решиш всички задачи. Както казаха някои колеги в по-горните мнения, надали за няколко точки от домашни или активност във форума, при положение, че си решил задачите на изпита ще те скъсат и няма да ти посволят да продължиш.

 

Поздрави!

8
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.