Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

AleksandarGG avatar AleksandarGG 1 Точки

Cloud Computing

Здравейте,

желая да се развивам в IT сферата, като в частност искам да се насоча към - Cloud Computing.

След като се поинтересувах установих, че има доста подкатегории като например Cloud Injeneering, Cloud Service Desk or Help Desk и може би много други до които все още не съм достигнал като информация.

След това попаднах на семинара от 27.03.2017г. организиран от Вас - Софт Уни. Свързах се по телефон и имейл, но ме препратиха към форума за повече подробности.

 

Необходимо ми е да зная каква би била правилната последователност на изучаване в Cloud Computing-а, какви теми се свързват с Cloud Computing-а и изучавате ли в Софт Уни такива?

Моля да се има в предвид че сега навлизам в IT сферата и съм напълно начинаещ.

 

Поздрави,

Александър Георгиев

Тагове:
1
Общи приказки 28/04/2017 14:16:10
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Здравей,

Cloud Computing е толкова обширно понятие , че едвали може да се отговори на твоите въпроси накратко.

Все пак ще опитам да ти представя моето мнение. До колкото помня, термина "облак" започна да се  популяризира преди около десет години. Цялата  работа е че така е по-просто - под едно неясно и общо име се обединяват много услуги предлагани чрез интернет. Може би от там идва и объркването кое какво е.

Ако те интересува какво е прогрмиране пробвай курса "Основи на програмирането" - има нов няколко пъти в годината и е безплатен.

Поздрави!

0
AleksandarGG avatar AleksandarGG 1 Точки

Привет,

тъкмо проверих и видях че съвсем скоро е започнал такъв и се опитах да се свържа по телефона с академията, но уви никой не успе да ми приеме обаждането.

Дали ти си част от екипа за да ми кажеш дали след като съм пропуснал първия ден ще мога да се включа от втория, защото той предстои сега в събота (29.4.2017) ?

 

Благодаря предварително

0
aggeorgiev avatar aggeorgiev 326 Точки

Само студент laugh. Не виждам проблем да се запишеш - през сайта , няма нужда да звъниш по телефона.

0
27/04/2017 19:19:05
danslavov avatar danslavov 22 Точки

Малко съм изненадан, че не си успял да се свържеш по телефона, но всичко се случва, пробвай пак. Ако си решил твърдо да започваш в СофУни, Basics така или иначе е най-първото ниво на всичко, без значение какви ще са ти интересите по-нататък. Изобщо не се притеснявай, че си пропуснал първата лекция от текущия курс, тя е въвеждаща и наред с общите приказки включва по малко от нещата, които се учат в следващите, но реално втората лекция започва от нулата по съществената част. Можеш да се запишеш през сайта и до определен срок да платиш за бъдещия изпит (който трябва да вземеш май беше поне с 5, за да получиш сертификат), а през това време да си изгледаш пропуснатите лекции онлайн - в твоя случай само една.

Според мен по-важното е дали в СофтУни предлагат обучение за материята по cloud, която те интересува (нямам ни най-малка представа), така че преди всичко е добре да рабереш това, като пробваш пак да се свържеш, отидеш на място или някой по-знаещ ти отговори тук във форума.

Поздрави!

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.