Loading...

Във форума е въведено ограничение, което позволява на потребителите единствено да разглеждат публикуваните въпроси.

Bullsized avatar Bullsized 153 Точки

Проблем с условието и тестовете на задача 05. * Note Statistics, Lists - More Exercises, Progr-Fund-Extended-Exercises

линк към Judge: https://judge.softuni.bg/Contests/Practice/Index/425#4

линк към условието: https://softuni.bg/trainings/resources/officedocument/12767/exercise-problem-descriptions-programming-fundamentals-exended-january-2017

линк към моето решение: https://pastebin.com/PgCFhc1y

Какви са проблемите?
Според мен те са няколко. На първо място, в самото условие има зададено "print it on the console, rounded to the second decimal place.", а точно втория пример, който е даден "Sharps sum: 0". При оформяне f2, този резултат трябва да е 0.00.

Второто нещо, на което се натъкнах. Погледнете моето решение - директно си вкарах всички naturals и frequencies в един списък като стрингове, но със стойностите, зададни по условие от задачата (например G -> 392.00) не ми излизат тестовете в джъджа, въпреки, че логиката ми е правилна. Налага се да се изтрият всички нули след десетичната запетая, 415,30 да стане 415,3, 440,00 да стане 440,0 и т.н., което е грешен въведен инпут в самото условие на задачата, с което да се сравняват въведените числа... Или инпут числата трябва да се направят като дадените по условия честоти?

Според мен е необходимо да се направи някоя друга промяна в тази задача, не толкова генерално, защото задачата е добра и като търсих в нета намерих още 2-3 решения (тотално различни от моето), по-скоро леко оформителни щрихи. 

 

OpenSourcer avatar OpenSourcer 2 Точки

Принтирай изхода без да закръгляш въобще и ще минат всичките тестове.

1
24/04/2017 16:24:40
fiherLuci avatar fiherLuci 225 Точки

Темата е за предложения и проблеми свързани със СофтУни, а не с конкретна задача. Ще е по удобно ако въпроса ти е в раздел Technology Fundamentals (където е курса за който питаш - Prog.Fundamentals Extended).

0
julia.petkova avatar julia.petkova 10 Точки

Здравей,

Може да закръглиш с 0.## и ще мине в judge,напр. вместо

         Console.WriteLine("Naturals sum: {0:f2}", sumNaturals.Sum());

         Console.WriteLine("Naturals sum: {0:0.##}", sumNaturals.Sum());

А ето тук е моето решение, което е с цели 50 точки в judge. devil 
Моля за предложения какво може да се пооправи в кода.

Благодаря!

0
24/06/2017 23:17:39
spzvtbg avatar spzvtbg 581 Точки

относно закръглянето - може и без него(понеже никоя от честотите няма повече от 2 знака след десетичната точка следователно и резултатът нчма да има повече от 2 знака, а по default дори и реалните числа ако са 0 или 0.00 отпечатва просто нула - пробвай)

относно твоето решение - хареса ми че сръвняваш стрингове но все пак има значение при сръвнението например:

--- ако са double - 123.00  & 123.0  - няма значение все си е 123, имат еднаква стойност

--- но ако са стрингове "123.00" & "123.0" - има значение защото единият е по - дълъг, т.е. не са еднакви

ето - просто ти пастнах всички възможни честоти които могат да са с 1 или 2 знака след десетичната точка, махнах и форматирането - 100/100

0
25/06/2017 11:03:43
julia.petkova avatar julia.petkova 10 Точки

Благодаря!yes

 

0
Peter81 avatar Peter81 14 Точки

Привет,

ето и моя опит за решение на задачата: https://pastebin.com/NVRCjLtL

 Дава ми 50 от 100, но не мога да разбера защо. Опитах да реша задачата с Dictionary.
Ако някой може да помогне  с идея къде бъркам - ще съм благодарен.

Поздрави,

1
25/06/2017 11:37:44
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.