Loading...
miroLLL avatar miroLLL 95 Points

Надежден Windows 8

Здравейте скъпи колеги,

тъй като имам проблеми с операционната си система, реших да я заменя с Windows 8. И искам да се консултирам и да попитам, от къде мога да сваля надежден Windows 8, при който бъговете са сведени до минимума. Ако може да ме насочите чрез линк или да дадете друга информация ще съм благодарен.

Тагове:
1
Общи приказки
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Points

Цък :) Този е добър. Тествал съм 64битовия :)

2
miroLLL avatar miroLLL 95 Points

Кой по точно си тествал и към кой да се насоча и аз ?

Core , Pro или Enterprise ?

0
Filkolev avatar Filkolev 4482 Points

Аз в момента съм на 8.1, но от версиите в които са включени и ъпдейти. Не ти препоръчвам такава, има бъгове. Тази, която ти е препоръчал колегата е по-добър вариант.

Иначе като ОС 8.1 е доста по-добра от 7 в доста отношения и трагично зле заради гадния интерфейс. Но това се поправя, аз съм си инсталирал тази програма - с нея няма особена разлика от 7 по отношение на изгледа.

2
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Points

Можеш и да си разцъкаш God Mode - Тук

0
ibakyrdjiev avatar ibakyrdjiev 172 Points

Pro ползвах до известно време, но не ми харесва win8; win7 си е класика :). 8-цата е странна.

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Points

Аз използвам ето тази: Windows 8.1 Microsoft Windows 8.1 Enterprise и съм много доволен. За разлика от повечето хора на мен интерфейса на Win 8.1 ми допада и изобщо не ми липсва start менюто от Win 7. 

2
Flyer avatar Flyer 150 Points

Здравей. Горещо препоръчвам да се теглят само MSDN версии на Windows, а не light, ultra light или подобни самоделки, които могат да се опишат като ненадеждни. Колкото до бъгове, то винаги ще има такива. Решението от страна на Microsoft са переодичните кръпки и обновления за продуктите им. Препоръката тук е да не се пренебрегват важните такива.

Не успях да намеря .iso файл пуснат за свободно изтегляне от M$, но един от вариантите е чрез MSDN Sibscription >тук<.(необходима е регистрация). Ето и вариант при наличието на лицензионен ключ >тук<.

Алтернативата е торент тракер и надеждата, че това което пише там е вярно.

 

Лист с официални .ico файлове на Windows 7 [en]

note: Линковете са DDL.

Windows 7 Professional x64 (64-bit)

Windows 7 Professional x86 (32-bit)

Windows 7 Home Premium x64 (64-bit)

Windows 7 Home Premium x86 (32-bit)

 

Windows 7 Enterprise [English 60 Days Trial] 

 

Windows 7 N Version (No WMP)

 

Windows 7 Ultimate SP1

3
gudov avatar gudov 274 Points

Слагай windows 8.1, че 8-цата без старт менюто си е леко дразнеща... иначе като свикнеш ще ти харесва повече от windows 7. Аз съм с този и на двата ми компютъра и съм нямал никакви ядове.

1

Аз ти препоръчвам Windows 8.1 и по-точно Professional. Ето ти един ппримерен линк 

1
iliev72 avatar iliev72 147 Points

Все пак защо несподелиш каква ОС ползваш , на какъв компютър. Да се опитаме да помогнем без преинсталация.

Възможно е след преинсталация да имаш същите проблеми и да си отново в същата ситуация.

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Points

В линка по долу давам пълна информация като цяло за цялата компютърна система, която ползвам. Снимките са правени от преди 1-2 години, защото имах нещо като проект в училище да диагностицираНе нашата компютърна система и аз още си пазя снимките. Вместо да ви пиша какво и що имам, сметнах направо да шерна снимките в дропбокса и да видите сами, защото нищо не се е променило от тогава...

https://www.dropbox.com/sh/8nlz2q8fp8zildi/AADocXGMU2EwfGHF1JOlYlvba

 

Мен ме съмнява да не би да ми липсват някакви системни файлове, които поради тяхната липса да не ми тръгва инсталацията и като цяло Visual Studio.. Или може би имам някакви програмки или Tools-чета които спират инсталацията, знам ли вече ... :Х

Вижте линка и споделете мнение ... Малко повече за проблема ми може да намерите на следния линк - https://softuni.bg/forum/questions/details/1529/0

 

Благодарско!

0
iliev72 avatar iliev72 147 Points

Линка който си дал за проблема не работи !

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Points

Благодаря на всички отзовали се! Ако не отстраня проблема в следващите ден два, ще прибегна към някои от дадените ОС. :)

1
miroLLL avatar miroLLL 95 Points

Предложения за антивирусна програма, работеща на 8-цата добре и разбира се коректно ?

0
nikola.m.nikolov avatar nikola.m.nikolov 830 Points

Аз ползвам вградената Windows Defender и съм доволен. Defender-a всъщност е Microsoft Security Essentials за Windows 8

0
gudov avatar gudov 274 Points

Аз съм с NOD32, но и Windows Defender си върши добре работата :)

0
Можем ли да използваме бисквитки?
Ние използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Можете да се съгласите с всички или част от тях.
Назад
Функционални
Използваме бисквитки и подобни технологии, за да предоставим нашите услуги. Използваме „сесийни“ бисквитки, за да Ви идентифицираме временно. Те се пазят само по време на активната употреба на услугите ни. След излизане от приложението, затваряне на браузъра или мобилното устройство, данните се трият. Използваме бисквитки, за да предоставим опцията „Запомни Ме“, която Ви позволява да използвате нашите услуги без да предоставяте потребителско име и парола. Допълнително е възможно да използваме бисквитки за да съхраняваме различни малки настройки, като избор на езика, позиции на менюта и персонализирано съдържание. Използваме бисквитки и за измерване на маркетинговите ни усилия.
Рекламни
Използваме бисквитки, за да измерваме маркетинг ефективността ни, броене на посещения, както и за проследяването дали дадено електронно писмо е било отворено.